Polska: Kolonizacja gospodarcza przyspiesza

   Badanie ONZ wśród szefów globalnych korporacji mówiące o tym, że Polska w regionie jest najlepszym miejscem do inwestycji, piątym w Unii i trzynastym na świecie, już znalazło swoje potwierdzenie. W pierwszej połowie tego roku 20 międzynarodowych koncernów postanowiło ulokować biznes w naszym kraju. To dwa razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – wynika z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Gdy w całym ubiegłym roku w sumie koncerny zadeklarowały zainwestowanie nieco ponad 900.000.000 euro, to teraz kwota ta wynosi już blisko 1.600.000.000 euro.

Źródło: forsal.pl

Komentarz Redakcji: Zanim uwierzymy euforycznym zapewnieniom o sukcesach gospodarczych Polski, weźmy pod uwagę, że osławieni „inwestorzy” przenoszą swoje geszefty do krajów, w których względnie stabilna sytuacja polityczna i społeczna łączy się z obecnością czynników takich jak: wysokie bezrobocie; niski koszt pracy; łatwość uchylania się od płacenia podatków; prawna dowolność postępowania z pracownikami; dominacja nauczania języków obcych nad innymi przedmiotami w szkolnictwie (żeby absolwenci mogli obsługiwać księgowość i call-centers dla firm z zagranicy). Oto oblicze Polski pod rządami PO: stagnacja; indolencja rządu w sprawach społeczno-ekonomicznych; utrwalanie statusu kolonii gospodarczej. (A.D.)

 capitalism-kills-love-graffiti

Jeden komentarz

  1. Autorze – byt wynika ze świadomości! Jak ktoś jest, za przeproszeniem, niewolniczym g… to będzie się cieszyć, że pozłacany łańcuch świeci złotem. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz