Ukraina: Polska dziennikarka torturuje?

W dniu 30 grudnia 2014 Stowarzyszenie Komitet Ukraiński złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dziennikarkę Biankę Zalewską, obywatelkę polską pracująca dla mediów ukraińskich, w tym dla kanału telewizyjnego Espreso TV.

Według doniesień mediów ukraińskich, B. Zalewska uczestniczyła w działaniach zbrojnych na terenie wschodniej Ukrainy, co stanowi ewidentne naruszenie polskiego prawa. Dodatkowo pojawiają się informacje, iż B. Zalewska uczestniczyła lub była obecna przy torturowaniu obywateli Ukrainy porwanych przez nacjonalistyczny batalion ochotniczy „Ajdar”. Stowarzyszenie Komitet Ukraiński, biorąc pod uwagę ewidentne zaangażowanie B. Zalewskiej w działania propagandowe władz ukraińskich, jej bezwzględne, publiczne wspieranie jednej ze stron toczącego się na wschodzie Ukrainy konfliktu, uznaje, iż jej działalność niewiele ma wspólnego z zasadami rzetelności i bezstronności dziennikarskiej. Uprawdopodabnia to jej ewentualne zaangażowanie wykraczające poza działalność reporterską. Uważamy, że obowiązkiem właściwych organów w Polsce, w tym prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest dokładne sprawdzenie szczegółów działalności obywatelki polskiej, która mogła popełnić przestępstwa, a co najmniej naraża na szwank wizerunek Rzeczypospolitej i jej obywateli oraz pogarsza niełatwe i tak relacje Polski z jej wschodnimi sąsiadami.

/-/ Tomasz Jankowski
Dyrektor Biura
Stowarzyszenia „Komitet Ukraiński”

z16387832Q,Bianka-Zalewska-w-jednym-z-programow-Espreso-TV

7 komentarzy

  1. Pingback: W 2015 popieramy i wspieramy patriotów z prawdziwego zdarzenia « Grypa666's Blog

  2. Za szwendanie się z banderowcami dobrze jej płacą! A może ona od”naszych” banderowców tam wysłana?

  3. Dla mnie to „Bianka Z”. 🙂

  4. niezła babka – dziennikarze zawsze byli powiązani ze służbami – być może – i tak jest w tym przypadku – praca w TV jako przykrywka dla specjalistki ds. pozyskiwania informacji 😉 Jeżeli tak jest to: a) za zgodą razwiedki krajowej, b) g… jej zrobią Pozdrawiam

  5. Bezprwny nierząd decydujący o Polsce ufunduje tej nagrodę . A banderowcom wyśle za darmo kolejny transport uzbrojenia , żeby mordowali górników z Donbasu. Polacy zorganizujmy się zbrojnie pojedźmy pomóc Polakom w Donbasie .

  6. na sztos ją 🙂

  7. I dobrze, niech ścigają!

Dodaj komentarz