ŁRL: Nie żyje Aleksandr Biednow „Batman”

Wczoraj zabity został Aleksandr Biednow ps. „Batman”, „San Sanicz” – jeden z dowódców sił zbrojnych Ługańskiej Republiki Ludowej. Według oficjalnego oświadczenia prokuratury ŁRL, wydano rozkaz aresztowania jego i niektórych żołnierzy jego oddziału. Mieli się rzekomo dopuścić nadużyć i nielegalnych aresztowań. Podczas operacji likwidacyjnej oficjalnie przedstawianej jako „próba zatrzymania” jego konwoju (w czasie której użyto granatników, a według niektórych źródeł, także miotaczy ognia), Biednow, który wraz z resztą kolumny miał stawiać opór zginął na miejscu. Zdjęcia mające przedstawiać efekty ataku nie potwierdzają jednak tej wersji wydarzeń.  Oficjalny komunikat prasowy prokuratury określa „Batmana” i jego żołnierzy mianem gangu i przypisuje im liczne przestępstwa. Biednow i jego żołnierze wielokrotnie otrzymywali wcześniej odznaczenia i wyrazy uznania za obronę Ługańskiej Republiki Ludowej.

Zdaniem komentatora wydarzeń w Noworosji Anatolija Nesmijana, likwidacja „Batmana” jest dowodem na skorumpowanie obecnych władz ŁRL i ich dążenie do usunięcia każdego, kto staje na przeszkodzie ich działaniom, których celem jest złupienie republiki przed późniejszym rzuceniem jej na pastwę Kijowa.

(na podst. novorossia.su, rusvesna.su)

1420131656_bet

14 komentarzy

 1. Pingback: W 2015 popieramy i wspieramy patriotów z prawdziwego zdarzenia « Grypa666's Blog

 2. moherowy beret

  Przed chwilą znalazłam w komentarzach,że chłopcy Betmana są okrążeni i mają być skasowani.Jest ich 70-iu,mają broń i napisali,że będą bronić się do ostatniego.Telefony stacjonarne wyłączono im(przecięto).Polecam komentarz ostatni pod artykułem.http://3rm.info/publications/53815-evropa-opomnis-ukrainskaya-demokratiya-mozhet-priyti-k-tebe.html

 3. moherowy beret

  Pułkownik Biednow został pochowany 2.01.2015 (piątek) w tajemnicy przed żołnierzami i mieszkańcami w niepoświęconej ziemi jak pies.Nikt nie wie gdzie leży i kiedy go zakopano.Płotnicki boi się go nawet po śmierci.Znalazłam gdzieś,że zginęła z nim jego żona.Media w Rosji nie poinformowały o tym zdarzeniu.

 4. Czy jeszcze nie widać kto skłóca Polaków,Polaków z Rosjanami i na odwrót?Rosjan między sobą też.Po kolei:Syryjczyków,Irakijczyków,Jugosłowian-jeśli tamte grupy etniczne można tak nazwać.Rzymianie wymyślili:divide et impera” i to zawsze działa jako narzędzie.

 5. Nie zgadzam się! Zawsze trzeba rozmawiać,tylko od nas nie ma komu! Jeśli będziemy się poźalali napuszczać na siebie jak to w przeszłości bywało,znowu na tym skorzysta ktoś trzeci! Oczywiście naszym kosztem! A banderowskie imperium powstanie,skończy z Moskalami i wtedy spokojnie weźnie się za Lachów!

 6. Polish from Russian

  У нас один общий враг – бандеровцы.
  Братцы поляки я как представитель России с польской национальностью (мой отец и дед поляки) говорю, что УПА это наш главный враг. мы должны объединиться. А конфликт между польшей и россией мы сами решим

  • Oberschlesien

   Bracia Polacy?bu ha ha ha ha ha,rozbawiłes mnie tym tekstem,Wstyd mi za polskich rzadzacych co od prawej do lewej opcji pieprzyli głupoty na majdanie w stulu chwała ukrainie itd itp.Ukrainiec nie jest bratem tak samo jak rus!!

 7. Polish from Russian

  Наше дело правое, победа будет за нами. Новороссия – Россия, Львов – это Польша!!

 8. Proste – wiedzą, że za chwilę Putin dociśnięty sankcjami sprzeda Noworosję a Ukry dozbrojone i wypoczęte nakryją ich czapkami gdy tylko przyjdzie wiosna. Ostatni gasi światło – kradną póki mogą i wywożą wszystko do Rosji, bo za chwilę mogą ich powiesić na Majdanie w Kijowie jak tylko śnieg stopnieje.

 9. moherowy beret

  Podpułkownik Biednow wracał z domu,gdzie świętował.Miał przy sobie swoją obstawę,ale zasadzka była przygotowana z trzech punktów.”Betmen” z obstawą wcale nie walczyli.Zdradziecko ich rozwalono.Nie znam się na broni,ale po nich prawie nic nie zostało.Wybuch wyrzucił tylko jednego chłopaka z ochrony,który wyleciał przez kuloodporną szybę.Prawdopodobnie jeszcze żył,ale dobili go.Właśnie przesłuchałam film – mówi człowiek z ochrony(w tym dniu mieli wolne).To nie jest prawdą,że to był gang złodziejski.Chłopcy mówią,że jak im odebrano broń do ochrony byłego podpułkownika,to nie mieli nic wartościowego.Przyszły złe czasy dla ideowych dowódców i ich ludzi.Mozgowoj jeszcze żyje,ale tam dzieje się źle.Oligarchowie dogadują się z Płotnickim i Zacharczenko.W komentarzach ludzie piszą,że to sprawka Putina z żydwą kremlowską.Nigdzie w mediach rosyjskich nie podano o śmierci Betmana.Jest źle,bardzo źle.Polecam film:

 10. Socjal Patriota

  Ale masakra… To po co w ogóle ta cała szopka…

 11. „Dziadku,dlaczego mamy takich kiepskich przywódców?”.”bo wnusiu g… zawsze na wierzch wypłynie”.Ilu to już dowódców-wcześniej wyróżnianych-zeszło z tego świata?Nie słychać o ostatnim z nich Mozgowoju…

Dodaj komentarz