Polska: JKM o prywatyzacji lecznictwa

Janusz Korwin-Mikke nie przestaje zadziwiać swoimi kuriozalnymi pomysłami. Tym razem wypowiedział się na temat problemów służby zdrowia, które znów wyszły na światło dzienne przy okazji sporu pomiędzy ministrem Arłukowiczem a lekarzami zrzeszonymi w tzw. Porozumieniu Zielonogórskim. Przywódca polskich libertarian oświadczył, że finansowanie publicznego lecznictwa jest marnotrawieniem pieniędzy podatnika, wobec tego należy znieść obowiązkowe składki, zaś każdy pacjent powinien sam płacić za swoje leczenie. Przerost biurokracji jest w jego mniemaniu tak duży, że nie opłaca się dłużej utrzymywać całego systemu. Nie po raz pierwszy zastosował porównanie do usług weterynaryjnych, które są w pełni prywatne i podobno działają lepiej od publicznej służby zdrowia.
(na podst. bankier.pl oprac. RS)

Komentarz Redakcji: Nie wnikamy, czy doświadczenia pana Korwin-Mikkego z usługami weterynaryjnymi wynikają z jego zamiłowania do rurkowców, tudzież trzymania w domu lwów i hipopotamów, czy może mają bardziej bezpośredni, osobisty charakter. W tym drugim przypadku redakcja portalu proponuje, by w przypadku wprowadzenia przez ministra Arłukowicza reglamentacji usług medycznych zrobić publiczną zrzutkę kartek na wizyty u psychiatry, a następnie przekazać je panu Januszowi. Wyrażamy bowiem graniczące z pewnością przekonanie, że wizyty prezesa Kongresu Nowej Prawicy u autentycznego specjalisty przyniosą lepsze efekty niż dotychczasowa psychoterapia w klinice weterynaryjnej.
1604718_876069395759940_3856702575289505603_n

60 komentarzy

 1. Może skomentuję to tak : większość prywatnie chodzi do dentysty, nasze żony prywatnie do ginekologa, okulista prywatnie od ręki państwowo ten sam za pół roku i tak jest ze wszystkimi dziedzinami. Nie wiem kto ma racje wiem jedno że państwowa darmowa służba zdrowia nie istnieje. Może wam na Xportalu to wszystko jedno i lubicie jak ktoś o wszystkim decyduje za was ale mi to nie pasuje, a takie szczeniackie żarty na temat Korwina zaniżają poziom waszej publicystyki. Sprawę służby zdrowia można rozwiązać wcale jej nie rozwiązując bo po co? rozwiązuje się sama poprzez naturalnie przebiegającą prywatyzację.

  • Ten chodzi kto ma pieniądze, czego efektem jest to, że większość dzieciaków ma już poważne problemy z próchnicą. Wspominasz i tak o prostych zabiegach. Ile byś wydał na operację, pobyt w szpitalu i rehabilitację?

   • Co to znaczy „ile byś wydał na [cośtam]?”?
    Jak sobie wyobrażasz przewidzieć coś takiego?
    Przecież to zależy od ceny pieniądza.
    Nie mniej, pewne jest, że prywatne będzie lepsze i tańsze, jeżeli nie będzie ingerencji państwa.

    • Jest wiele firm oferujących prywatne ubezpieczenia zdrowotne… Są one dużo tańsze od tych z NFZ, ale i tak zawyżone przez obowiązkowe ubezpieczenia. Nie widzę problemu ubezpieczać się prywatnie, gdy nie zabierają mi z pensji na to obowiązkowe 😉

 2. Nie rozumiecie, ze nie ma czegos takiego jak darmowy obiad.Ale jak ktos nie musial pracowac niezaleznie?Lepiej brac kase od tego amerykanskiego kajaka (bo przeciez nie lotniskowca), jakim jest Polska.Popracujcie na wolnym rynku, to moze czegos sie nauczycie.Ale po co, jak moze panowie nie pitrafia niczego pozytecznego.A sprzecznosci na portalu tez sa.P.Danek niemal wielbi wielkiego rusofoba Pilsudskiego i nie widz nic smiesznego w tym,ze sam ma inne poglady na temat Rosji.Ale co tam.A xportal powinien wiecej o JKM,liczba wejsc wieksza.A i komentarze razsadniejsze, wszak redaktorzy xportalu maja kiepskie pojecie o ekonomi czy prawdziwej gospodarc.Wszak prymat powinna miec polifyka.Czyli barod moze nie miec nic do zarcia, aby postawa polityczna byla sluszna.

  • Rozwój sił wytwórczych prowadzi do powstawania materialnych podziałów społecznych i sprzeczności klasowych, czyli większość narodu wyzbywa się stanu posiadania na rzecz rosnącej bandy wyzyskiwaczy. To potwierdza rozwój cywilizacyjny, jak i w mniejszej skali czasowej zmieniająca się sytuacja w krajach demokracji ludowej.

 3. Korwin dobrze mówi. Za 200zł składki miesięcznej prywatnej to macie usługi medyczne full wypas. Socjal już mieliśmy za komuny. Skończcie z chorymi ideami lenina.

 4. Ktoś już wcześniej tutaj zauważył, że artykuły nieprzychylne Ozjaszowi Goldbergowi przyciągają uwagę jego elektoratu (na który składa się nic niewiedząca o życiu naiwna młodzież). To jest portal przeciwny liberalizmowi oraz kapitalizmowi, niechże więc nie zapuszczają się w ten obszar Internetu, gdzie z pewnością nie znajdą poparcia dla swej zakłamanej wizji świata. Chociaź z drugiej strony… Przyjemnie czyta się tę ,,wojnę komentarzy”, w której Redakcja i stali Czytelnicy taranują naprędce wzniesiony przez gimboliberałów chwiejny mur haseł, zbudowany z pobożnych życzeń o ,,wolnym rynku”, ,,prywatyzacji” oraz ,,niszczeniu lewactwa”.

 5. Cały ten biznes polega na tym, że wiekszość zdycha nie lecząc się, a składki płaciła. Dlatego elektorat PIS ma za co sie leczyć. Tak samo jest z ZUS. Funkcjonuje toto, bo wiekszość pada przed osiągnieciem wieku emerytalnego. Reszcie zostaje to co innym ukradziono. Tak więc koncepcja Korwina jest zasadna, ale trzeba ją odpowiednio uformować.

 6. W Polsce państwowa służba zdrowia nie stawia, jak to mogłoby się wydawać, na starszych ludzi, a na młodych. I to jest mocno zauważalne, zwłaszcza, gdy jesteś jeszcze w odpowiednim wieku (uczysz się bądź jesteś czynny zawodowo). Tym samym ludzie młodzi nie muszą czekać tak długo na operacje, które są kluczowe dla ich dalszego życia – podjęcia pracy, kształcenia się itd. Czy to jest dobry system, można spekulować. W jego wyniku nie czeka się na operację oka lub innych kilka lat, a miesiąc – oczywiście to wszystko po napisaniu odpowiedniego podania i uzasadnienia w nim przyczyny, dlaczego tak, a nie inaczej.

  A co do Korwina, jest on chorobą wieku dziecięcego – mija tak szybko jak trądzik. 🙂 Niektórym zostaje na zawsze.

  No i, Szanowna Redakcjo, kiedy doczekamy się wersji mobilnej strony?

  • Korwin to po prostu kolejny sezon tej samej mody, na której ,,wypłynął” wcześniej Palikot. Dołączam się też do wniosku o wersję mobilną (o apce „Xportal.pl” na iOS’a mogę tylko pomażyć… 😛 )

 7. Opuszczenie UE przez Polskę podczas ewentualnych rządów Korwina to tylko pusty gest pozbawiony jakiejkolwiek treści. Jeżeli sprzeda zagranicznym korporacjom i banksterom wszystko to czego nie wyprzedały okrągłostołowe „elity”, a więc szpitale, przychodnie, szkoły, uczelnie, lasy, sądy, prokuraturę to cel zachodnich kolonizatorów zostanie osiągnięty. Staniemy się już nie neokolonią zachodu lecz regionem bezpośrednio włączonym w system administracyjny krajów zachodnich. A czy stanie się to w ramach struktur UE czy też poza nimi nie ma żadnego znaczenia.

 8. Bredni psychopaty Ozjasza Goldberga vel korwin krula szkoda komentować, jemu już dawno należy się psychiatryk, elektrowstrząsy i odrobina psychotropów a i to by niewiele dało. Wystarczy popatrzeć na kto go otacza i słucha, sama gówniarzeria, studenciaki od siedmiu boleści co ledwie umieją tabliczkę mnożenia bo o skomplikowanych działaniach matematycznych to zapomnij, młode łepetyny, łatwe w urabianiu i manipulowaniu, pełne liberalnych frazesów i komunałów a o ekonomii chcą się wypowiadać choć zielonego pojęcia o niej nie mają, tego właśnie młodego towarzystwa mi szkoda bo dla korwin-krula agenta banksterów, piewcy wolnego rynku i proroka zbrodniczego kapitalizmu ratunku już niema.

 9. wspaniała argumentacja godna prawdziwego nacjonalisty!

 10. lewakpatriota

  no i już studenci odwołali JKM z przewodniczącego NP, jaka kolejna partia? Wolny Rynek,zero człowieka

 11. moherowy beret

  Jeżeli przesyła się ogromne ilości dolarów na Ukrainę i Warszawa uczestniczy w przemycie,to może sponsor sypnie też na Polskę.Co ciekawe te pieniądze na Ukrainie nie lądują w Banku Ukrainy.Rewelacyjny artykuł,ale tym razem po angielsku.http://www.opednews.com/articles/Black-money-air-flights-fr-by-Jerry-Collins-Black-Budget_European-Command_European-Union_Money-150102-948.html

 12. Gdyby gospodarka po prywatyzacji została w rękach Polaków. Gdyby przemysł był rozwijany , a przedsiębiorcy o Polskim pochodzeniu byli w stanie płacić pracownikom 10 tysięcy netto miesięcznie , wystarczy zobowiązać ustawą każdego pracownika do odprowadzania 1% zarobku na własne konto ubezpieczeniowe miesięcznie za siebie i rodzinę . Zlikwidować administrację ( ZUS , NFZ itp )a wtedy każdego będzie stać na prywatne leczenie wymagając dobrej jakości i odpowiedzialności lekarza za skutki niewyleczenia . A dla nieposiadających środków pożyczki nieoprocentowane z 10 letnim terminem zwrotu. Tylko banki muszą być Polskie lub państwowe. Sposób na odzyskanie Polski dla Polaków jest prosty tylko musi się urodzić współczesny J. Piłsudski. Ale banksterzy nigdy do tego nie dopuszczą jeśli cały naród się nie zjednoczy . Minimum na poziomie bratniego narodu Węgierskiego . To jeszcze jest możliwe.

 13. Tak naprawdę to właścicieli często nie stać na leczenie psów. Znam takich osobiście. Jeden powiedział, że musiałby sprzedać samochód, aby pokryć leczenie starego jamnika. Kogo by było stać na całą diagnostykę, leczenie, operacje, rehabilitacje, jak i tak większość pracuje za minimalne stawki albo jest bezrobotna. Prywatne ubezpieczenia będą obejmować ograniczony zakres usług. Żaden prywaciarz nie będzie się zajmował przewlekle chorymi. Państwowa służba zdrowia jest najlepszym rozwiązaniem, a że wygląda jak wygląda jest skutkiem liberalizmu. Od kogo składki mają płynąć? Od bezrobotnych, pracujących na czarno, zatrudnionych na śmieciówkach? Do tego obciążenie systemu przez burżujów i koncerny farmaceutyczne.

 14. Większość elektoratu JKM to młodzież radykalna dla samego radykalizmu, co w założeniu jest już bezsensem. Popierają go głównie licealiści i studenci będący na utrzymaniu rodziców, którzy nie mają pojęcia o rzeczywistych problemach gospodarczych. Dla nich nie ma znaczenia, czy edukacja, służba zdrowia będą prywatne czy publiczne i tak zapłacą za nich rodzice. Wolą posłuchać lidera, masakruje ekipę rządzącą i parlamentarną opozycję niż zastanawiać się nad realną przyczyną klęski naszego państwa i próbować go naprawić. Dla nich liczą się ostre słowa a nie ich sens. Popieranie Korwina to równieź protest przeciwko systemowi ale w większości przypadków to bunt dla samego buntu.

  • Korwin krul w żadnym wypadku nie jest antysystemowy, to kontrolowana, koncesjonowana opozycja której zadaniem jest upuszczanie pary z gwizdka i utrzymywanie naiwnych i głupich w przekonaniu że liberalizm, kapitalizm, „wolny rynek” jest jedynym wyjściem i rzekomym ratunkiem dla Polski.

 15. Nie wierze JKM za grosz. W latach 80-tych mamił dwudziestoparolatków wolnym rynkiem w pisząc w Polityce. No i mamy „wolny rynek” ze wszystkimi konsekwencjami. Teraz znów ma zadania do wykonania – mącić w głowach kolejnemu pokoleniu – że rynek jeszcze za mało wolny i pozostało coś do sprywatyzowania. A co do służby zdrowia za te pieniądze mogłaby nieźle funkcjonować gdyby była wola polityczna coś z tym zrobić, ale nie ma, bo wolą polityczna jest pokazania, że państwowa służba zdrowia nie będzie funkcjonować i jedyne wyjście to prywatyzacja. JKM rozmiękcza w tym kierunku młodych i ….. zdrowych, dla których jedyna choroba są tanie w leczeniu przeziębienia.

 16. chodzi mi tylko o to zeby ludzie mieli wybór sami o sobie decydowali a nie ktos im pieniadze zabiera i decyduje za nas prawie o wszystkim i nikt nas nie pyta o zdanie a ja z doswiadczenia wiem ze tam gdzie wiecej posrednikow tam po drodze wiecej kasy ginie

 17. lewakpatriota

  dzieci neo, licealiści, łatwy materiał do obróbki 🙂
  … z najnowszych wieści, no to się okazuje co to jest Porozumienie Zielonogórskie, kto za tym stoi, i co chcą osiągnąć, dla mnie to organizacja zagrażająca państwu która powinna zostać zdelegalizowana

 18. Zauważyliście droga redakcjo że jak się pojawi jakiś wpis/artykuł w necie nieprzychylny JKM to w sekundę(dosłownie) pojawi się masa spamu jego zwolenników? 😉

 19. JKM ma rację. Nigdzie nie funkcjonuje dobrze publiczna służba zdrowia, nawet w Szwecji czeka się miesiącami na przyjęcie do dentysty i innych specjalitów. Znajoma Polka, mieszkająca i pracujaca w Irlandii, przyjeżdża leczyć siebie i swoje dzieci w Polsce. Irlandzka służba zdrowia to dno, a prywatni lekarze horrendalnie drodzy. Dużo taniej wychodzi przyjechać do Polski i leczyć sie tutaj prywatnie.

 20. Korwin nie zrównuje weterynarii do leczenia ludzi. Pokazuje tylko że coś co nie jest zwiazane z państwem działa duzo lepiej i wydajniej. Nikt nikomu nie bedzie zabraniał się ubezpieczać. Chodzi o kwestię swobodnego wyboru ubezpieczyciela albo całkowite zrezygnowanie z jego pośrednictwa. A tak na koniec Korwin nie jest libertarianinem tylko paleolibertarianinem albo konserwatywnym liberałem.

  • Redakcja Xportal

   Oczywiście, że zrównuje. W dodatku w przypadku zwierzęcia zawsze mamy możliwość humanitarnego zabicia w momencie, gdy leczenie jest zbyt kosztowne. Chyba nie chcielibyśmy, aby to samo tyczyło się ludzi?

   • Bzdety kolego piszesz/

   • moherowy beret

    Właśnie na Litwie minister zdrowia zaproponowała swoim obywatelem proste rozwiązanie:Jeżeli ktoś zachorował ciężko i nie stać go na leczenie się,to może skorzystać z eutanazji.Czy tego chcemY?

    • Piszesz poważnie, rzeczywiście zaproponowała takie rozwiązanie? 🙁 To musi być jakaś niezrównoważona osoba. Tacy to powinni zostać odizolowani od społeczeństwa a nie piastować urzędy państwowe.

 21. Zdaje mi sie ze nie bardzo rumiemy na czym polega prywatne leczenie. Przyklad usa kupujesz ubezpieczenie co miesiac placisz skladke i wszystkie uslugi masz za darmo. Jestes na kuroniowce panstwo placi za ciebie przez okres poszukiwania pracy. Mozna dodac tez ze np pracodawca i pracownik placa 50\50 aby odpowiedzialnosc byla po obu stronach. I co w tym rozwiazaniu jest zlego? Jedyny minus nieroby nie maja ubezpieczenia. To tak w uproszczeniu bo sa jeszcze kobiety wychowujace dzieci i nie pracujace, skladke powinno placic wtedy pewnie panstwo, rencisci emeryci… I na pewno bylo by taniej niz teraz mniej darmozjadow do oplacenia.

  • Przykład prywatnych ubezpieczeń z USA najlepszy. Chorego nie ubezpieczą a zdrowy jak zachoruje to zrobią wszystko by mu nie zapłacić. Swoją droga wiesz że najczęstszą przyczyną bankructw w USA są ceny leków?

 22. Uważam, że pomoc socjalna powinna być przeznaczona dla najsłabszych. Co do służby zdrowia to ona nie działa. „Proszę nam powiedzieć, jak przeciętny Polak – dla którego nagły wydatek rzędu 1000zł jest nieosiągalny – ma sfinansować ratującą życie, a kosztowną operację?” A no właśnie czemu ludzie mało zarabiają i czemu wszystko takie drogie ? W dużej mierze odpowiadają za to wysokie podatki i biurokratyzm 3 rp. Gdyby pańśtwo nie zabierało tylu pieniędzy obywatelom ludzie mieli by pieniądze i na lekarza i na normalne życie… gospodarka powinna mieć swoją autonomię od Polityki, choć Ja osobiście Uważam, że pańśtwo powinno nadać ramy ustrojowi gospodarczemu i ingerować w kwestiach strategicznych. Moim wzorem w ekonomi był Salazar 🙂

  • Redakcja Xportal

   Jak to w takim razie możliwe, że w Wlk. Brytanii, gdzie i podatki są wyższe, i socjal większy, ludzie zarabiają kilkukrotnie więcej? To są „tajemnice”, których Krul nie wyjaśni. Odpowiedzi tylko na Xportal.pl.

 23. Komuniści natomiast Ci z KMP są wrogo ustosunkowani do naszych wartości np: wrogość do KRK.

  • Redakcja Xportal

   Akurat przeciętny członek KMP jest mniej wrogi KRK niż przeciętny uczestnik „marszu wyzwolenia jarania”.

   • Tego nie wiem, wiem że ani jedno ani drugie nie jest fajne. NA stronie KMP też się krytykuje Kościół i wiarę

 24. No ale wielu korwinowców podziela też jego poglądy geopolityczne, znam trochę ludzi z KNP i nie każdy jest taki libertariański.

 25. proponuję w kwestiach finansowaych posłuchać roberta gwiazdowskiego z centrum im.adami smitha bo ekonomią powinni sie zajmowac ludzie zwiazani z te dziedzina a nie politycy.

 26. Cóż też uważam że finansowanie tej chorej „służby zdrowia”jest pompowanie pieniędzy w trupa lepiej każdy z nas tę kasę sam zainwestuje bo nie ma czegoś takiego tak darmowa służba zdrowia za dużo tam polityki defraudacji a pacjent i ta klatami czego często już nie mając do czego…

  • Redakcja Xportal

   Proszę nam powiedzieć, jak przeciętny Polak – dla którego nagły wydatek rzędu 1000zł jest nieosiągalny – ma sfinansować ratującą życie, a kosztowną operację?

   • Przeciętny Polak, który nie płaci składek na NFZ – 11% zarobków, może sobie zafundować ubezpieczenia. Będzie miał wybór, a nie monopol jak obecnie i horrendalne kolejki. Obecnie po prostu operacji nie doczeka, jeżeli nie stać go na łapówkę.

   • moherowy beret

    Redakcjo Xportal,proszę nie fantazjować z tą kwotą 1.000 zł.Hahaha.Otóż każdy człowiek prędzej czy później zaczyna sypać się i trzeba zreperować się.Otóż cena usunięcia zaćmy z jednego oka kształtuje się w cenie3.000-4.400 zł,endoproteza kolana jednego 17.000-20.000 zł.Więc kogo będzie stać na dalsze funkcjonowanie?Korwin bredzi i ta smarkateria wokół niego nawet nie wie,że istnieją takie zabiegi jak opisałam.Oczywiście w NFZ trzeba czekać latami na te zabiegi,ale zawsze jakoś człowiek doczeka się lub umrze.

  • Może istnieć państwowy system ubezpieczeń zdrowotnych bez defraudacji. Wystarczy tylko aby rządzili nami ludzie ideowi a nie poltykierzy. Niby dlaczego mamy wybierać między dżumą- prywatny system ubezpieczeń- a cholerą- malwersacje w ramach sektora publicznego?

 27. Rozumiem,że Korwin gada głupoty bo gada… cała ta liberalna ideologia jest chora ale dziwi mnie jesen fakt. Dlaczego nie jesteście tak krytyczni do skrajnej lewicy np: Maoiści czy KMP. Często powołujecie się na fakt że mamy z nimi wspólnych wrogów i wiele poglądów się pokrywa, natomiast nie widzicie tego samego u Korwina on też jest przeciwnikiem UE, Popiera powstanie w Dombasiem, Syrię Baszara, krytykuje USA i NATO. Korwina należy krytykować i jego chorą ideologię natomiast nie rozumiem dlaczego jesteście tak łaskawi dla lewicy-komunistycznej a na korwinowcach nie zostawiacie suchej nitki 😛

  • Redakcja Xportal

   To bardzo proste: w przeciwieństwie do radykalnej lewicy w środowiskach „korwinoidalnych” cień zdrowego rozsądku i rozsądnej orientacji geopolitycznej zachował tylko ich wódz. Po jego niechybnym zejściu z tego padołu łez wszystkie te „kolibry” odfruną na pozycje konsekwentnie liberalne. Gloryfikujące egoizm brednie JKM są także powszechnie recypowane wśród zagubionego młodego pokolenia, czego nie da się powiedzieć o ideach radykalnie wspólnotowych.

   • zgadzam się, z tego środowiska jeszcze może Adam Wielomski ma jeszcze jako taki prawidłowy pogląd na sprawy zagraniczne. Reszta to odmóżdżone pachołki liberalne zjedzone przez globalizm z zachodu

   • Z tego co się orientuję, to niektórzy z członków OCG porzucili komunizm. Widocznie Wasza w tym zasługa 🙂

 28. Nie wiem kto jest większym idiotą, on czy jego zwolennicy którzy w jego wizje wierzą. Tak swoją drogą nawiązując do jego porównania z weterynarią, przypomniało mi się jak podczas dyskusji z jednym z jego zwolenników w kwestii prywatnego dentysty który odmówił udzielenia kobiety pomocy(za co ta go pozwała i wygrała proces) to ten stwierdził że miał do tego prawo „bo skoro on może nie sprzedawać samochodu „bo nie” to dlaczego dentysta/lekarz nie ma prawa odmówić leczenia?”.

  • Mnie natomiast ciekawi, czy jakiś merytoryczny argument czy to z Pańskiej czy też redakcji strony się pojawi. Ba, każdy inteligenty człowiek wie, że to czym zarządza państwo nie będzie w żaden sposób wydajne. Popatrzcie na to troszkę szerzej, z waszych podatków pokrywany jest ten niedziałający system, jakakolwiek jego naprawa nie ma szans, gdyż nadal będzie on zbytnio zbiurokratyzowany – na co narzekają sami lekarze. Wybaczcie, ale za każdym razem kiedy słyszę argument skąd przeciętny Kowalski ma wyciągnąć 1000 zł to zadaję sobie pytanie czy o fakcie, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne to kwota często bodaj 200 zł miesięcznie. I teraz wielkie zaskoczenie – jeśli usuniemy ten niestety niedziałający system to jest szansa, że zaczniecie państwo zarabiać więcej i w ten sposób będą środki na to prywatne ubezpieczenie 😉

Dodaj komentarz