Ukraina: Historia według Jaceniuka

W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD premier Ukrainy przedstawił swoją dość osobliwą wizję historii II wojny światowej. Stwierdził, że wszyscy winni pamiętać o „najechaniu Ukrainy i Niemiec przez Związek Radziecki”. Dodał również, że „Nikt nie ma prawa pisać na nowo wyników II wojny światowej, a to właśnie robi prezydent Putin„. Przewodniczący rosyjskiej komisji parlamentarnej ds. stosunków międzynarodowych Aleksiej Puszkow komentując wypowiedź Jaceniuka stwierdził, że człowieka wypowiadającego takie opinie nie sposób traktować poważnie.

(na podst. sputniknews.com)

Bhp_wRICQAAkE9e

11 komentarzy

 1. Tą wypowiedź trzeba traktować całkiem poważnie wobec możliwości zbliżenia do siebie BIZANCJUM wschodniego (ukraińskiego) do zachodniego (niemieckiego) przy tradycyjnym antypolskim działaniu CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,czytaj PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.To wg oryginalnego podziału na cywilizacje jakiego dokonał polski badacz Feliks Koneczny.

 2. Polecam: „Od Holocaustu do Hollywood” Gene Gutowski. Autobiografia, którą bardzo ostro ostatnio opluwa GW. Można tam znaleźć wiele ciekawych suchych informacji, podanych bezwiednie, ale w obecnej sytuacji dających uważnemu czytelnikowi pewne światło na sprawy.

 3. Co wy ciągle z tymi Żydami… Jaceniuk to w pierwszej kolejności debil i cyniczny, bezwzględny gnojek, potem jeśli już to Rumun. Nie mam nic przeciw Rumunom, podaję to tylko gwoli ścisłości. Z etnicznym żydostwem ma on tyle wspólnego co Piast Kołodziej 🙂

  • moherowy beret

   Panie Piotrze,mieszkańcy Odessy chyba lepiej wiedzą jakiej narodowości jest Jacyniuk,Poroszenko,Turczynow,Awakow i inni.Czy rabini z Izraela przyjeżdżaliby i prowadzili konferencje z Rumunami?Niech Pan nie żartuje.Przecież na Ukrainie działa bardzo prężnie Stowarzyszenie Żydowskie.Mają w Dniepropietrowsku największą synagogę w świecie.
   Jaceniuk zaś współpracuje z Kościołem Scjentologicznym w USA.A tak przy okazji jego siostra jest tam szychą w tym kościele.

   • Ach, mieszkańcy wiedzą… No to muszą się trochę „doinformować”, bo on się urodził w Czerniowcach, nie Odessie.
    Zaś co do rabinów – błagam, trochę powagi – rabini przyjechaliby na każdą konferencję i wszędzie, jeśli tylko to się opłaci. Pewnie nawet do Jemenu…
    Wracając do Jaceniuka – to bezwzględna szuja, pozbawiona skrupułów i wrażliwości. Taki ukraiński Czubajs.
    Co do pochodzenia Jaceniuka, z serbskiej wikipedii (tylko tam ten temat poruszono):
    „Puno se spekulira i oko njegova etničkog porijekla (da je Rumunj), čak su se pojavile glasine da ima židovsko porijeklo, koje prešučuje zbog raširenosti antisemitizma u kraju gdje ima bazu, a to je Zapadna Ukrajina”

 4. To niech ten Jaceniuk poczyta sobie, książkę lekturę szkolną. ..” Rozmowy z katem „” tam jest opisany plan faszystów co chcieli zrobic na Ukrainie.

 5. Wynikiem II W.Ś. było zajęcie całego terenu obecnej Ukrainy przez ZSRR. Głupek jakich mało.

 6. PRZECIEZ TO JEST BANDEROWSKI DUREN …

 7. Czyli że Ukraińska SRR została zaatakowana przez ZSRR? Zostali najechani przez samych siebie?

  • …i jak wytłumaczyć fakt przyznania kilkanaście lat później Ukrainie Krymu przez Ukraińca Chruszczowa, przywódcę tego państwa, które dokonało ,,najazdu”? A więc, podług Jaceniuka (będącego zgodnie z Halachą – Żydem) ZSRR najpierw napada, aby potem obdarowywać. Gdzie tu logika?! Widać, że ahistoryczny ,,naród” ukraiński, którego jedynym ,,bohaterem” jest pijany czereśniak Bandera, cierpi na zbiorowy imbecylizm.

 8. Ciekawe że Jaceniuk syn matki z wędrownego plemienia, gdzie narodowość dziedziczy się po matce, śmie jeszcze opluwać armię, która jak była taka była ale z której strony by nie spojrzeć wyzwoliła te obszary i to, co zostało z jego plemienia zostało uratowane przed eksterminacją. Chlubiąc się wspólną historią powinien ubrać się w mundur dywizji 14 Dywizji SS „Galizien/Hałyczyna” lub rzucić się z widłami i siekierą na Polaków czerpiąc z tego niemałą satysfakcję.
  Jak można poważnie traktować takiego człowieka, jak może on piastować tak wysoką pozycję? Widać może, bo działa po myśli mocodawców.
  Masakra jakaś.

Dodaj komentarz