Polska: Brednie o korzyściach z imigracji

Czołowy przedstawiciel opcji proukraińskiej w polskiej polityce były europoseł Paweł Kowal (obecnie członek współpracującej z PiS partii Jarosława Gowina „Polska Razem) w kuriozalnej wypowiedzi dla fronda.pl przedstawił rzekomo wielkie korzyści jakie dla Polski niesie imigracja z Ukrainy. Zdaniem Kowala, na jej wzroście korzystają szczególnie uczelnie wyższe „bez Ukraińców w ogóle by nie funkcjonowały”. Polityk pragnący wrócić do głównego nurtu dzięki nachalnej proukraińskiej agitacji zachwala napływ Ukraińców jako korzystny dla rynku pracy i sytuacji demograficznej. Według niego Ukraińcy jako bliscy kulturowo Polakom znakomicie adaptują się w społeczeństwie i są szansą „zapełnienia braków” po Polakach których sytuacja wywołana m.in przez Kowala zmusiła do szukania pracy i godnego życia poza ojczyzną. Kowal narzeka, że „nasz kraj nie prowadzi skutecznej polityki imigracyjnej” przez co wzrost liczby ludności ukraińskiej w Polsce nie będzie tak szybki jak powinien. jako bezpodstawne wyśmiewa również obawy, że Ukraińcy odbiorą Polakom pracę. Jak mówi: „Owszem, my sami nie mamy pracy, ale jest to sytuacja typowa dla kilku krajów na Zachodzie”.

(na podst. fronda.pl)

1796609_750818051622628_3743394613602229190_n

Komentarz Redakcji: Oto kolejny przykład zaczadzenia ideologicznego u przedstawicieli opcji atlantyckiej w Polsce. Niedawno europoseł Ryszard Czarnecki (aktualnie PiS) straszył, że największym zagrożeniem dla pokoju na Bliskim Wschodzie nie są terroryści „Państwa Islamskiego” lecz uczestnicząca w ich zwalczaniu Islamska Republika Iranu. Tym razem słyszymy, że dogoniliśmy Zachód i tak jak Francja czy Wielka Brytania musimy sprowadzać imigrantów, zamiast umożliwić zatrzymanie odpływu Polaków i stworzyć warunki które zachęcałyby do powrotu. Całe szczęście, że będą to „bliscy nam kulturowo” Ukraińcy ratujący nasze pogrążone w zastoju szkolnictwo wyższe, rynki pracy i sytuację demograficzną. Szkoda tylko, że intensywna praca na rzecz budowy w Polsce ukraińskiej V kolumny przysłania naszym (?) politykom problemy Polaków na Wileńszczyźnie i w innych miejscach poza granicami kraju.

10 komentarzy

 1. obama samo zlo

  znaczy się studencji jak sami płącą za edukację za własne pieniądzę to niech uczą się w polsce ja nie mam nic przeciw ale fakty są takie Stypendium obejmie studia na kierunkach priorytetowych – takich jak zarządzanie, europeistyka, ekonomia, administracja i kierunki techniczne. . Koszt programu wyniesie ponad 10,7 mln zł. dla przypomnienia zacytuję:) co sądzą polscy studenci o kolegach ze wschodu:
  -Łatwiejsze zaliczenia i egzaminy. To kolejny zarzut pod adresem zagranicznych studentów.
  -Łatwiejsze zaliczenia i egzaminy. To kolejny zarzut pod adresem zagranicznych studentów.
  -Bo zajmują akademiki
  i wiele innych innych cały arkył tutaj http://wyborcza.pl/1,75248,17036981,Studenci_o_kolegach_z_Ukrainy__Zajmuja_miejsca_Polakom.html?order=najnowsze

 2. W tym akurat Kowal ma rację. Ukraińcy bardzo łatwo się asymilują i staja się Polakami, tak jak to było za czasów I Rzeczpospolitej. Należy odróżniać imigrację kolorową z państw islamskich, która nigdzie nie chce sie asymilować, od imigracji członków tej samej kultury, którymi są od wieków nasi sąsiedzi ze wschodu.

  • W takim razie ile jest warta ich kultura jeśli tak łatwo się asymilują? Poza tym, za czasów I Rzeczypospolitej nie istniały narody w nowoczesnym znaczeniu tego słowa. Niech lepiej zostaną na Ukrainie, póki ta jeszcze istnieje w jakiejś formie.

  • To się wszyscy przyłączmy do Rosji i się zasymilujmy.

 3. Jakie korzyści i dla kogo? Bardzo możliwe, że Kowal chce ściagnąć do Polski swoich ziomali, a potem założy u nas bojówkę na wzór banderowskiego Prawego Sektor. A wtedy zacznie się polowanie na Polaków zorientowanych anty-ukrainofilsko.

 4. Banderowcy typu pana Kowala plotą bzdury………Ukraińcy nigdy nie byli przyjacielami Polaków wprost przeciwnie zawsze do nich mieliśmy negatywny stosunek………………..jako dziecko mieszkałam koło Sanoka i tam się dowiedziałam,że Ukraińcy mają czarne podniebienie i są wredni:(Nigdy do tego nie przywiązywałam żadnej wagi ,aż do teraz……………

  • Władca Chaosu

   Kowal to intrygująca postać, ciekawe jakie ma prawdziwe związki z państwem Ukraińskim bo zachowuje się jakby był opłacanym agentem lub też podłożonym przed latami kukułczym jajem. Można być za opcją, że Polska powinna być jak najdalej od Rosji i silnie utylitarna, jednolita Ukraina jest tego gwarantem, można być za tym, że rozrost strefy wpływów NATO jest dla polski korzystny i jako członkowi NATO zapewnia wzrost bezpieczeństwa na arenie międzynarodowej… ale monotonność i skrajna nadgorliwość tego polityka w kwestii Ukrainy jest wielce zagadkowa.

  • Władca Chaosu

   Paweł Kowal, członek partii: „Ukraina Jest Najważniejsza”

 5. Imigracja Ukraińców do Polski nie przyniesie absolutnie nic dobrego. Rząd powinien przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy w Polsce, tak abyśmy nie byli zmuszeni emigrować za chlebem na Zachód. Aby spełnić wyżej wskazany postulat jego obowiązkiem jest natychmiastowe zaprzestanie wyprzedaży za bezcen majątku narodowego ( kopalni, ziemi czy lasów) oraz mądra polityka fiskalna. Napływ imigrantów zza wschodniej granicy nie służy niczemu dobremu. Twierdzenie, że w Polsce za niższe pensje mają pracować Ukraińcy a my Polacy mamy pracować za wyższe wynagrodzenie poza ojczyzną jest kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu. Rządzący powinni dążyć do wyrównania zarobków w Polsce tak aby stały na równi z tymi z krajów Europy zachodniej. Jednakże aby to uczynić nie należy ustawowo podnieść płacy minimalnej i uważać sprawę za zamkniętą, ale inwestować w rodzime przedsiębiorstwa, rozwijać je i przestać doprowadzać je do upadłości. W Niemczech opłaca się wydobywać węgiel czy budować statki. Tylko w Polsce dziwnym trafem jakoś nic się nie opłaca.
  Prawdziwy polski rząd zamiast wspierać wrogo nastawionych do nas Ukraińców skupiłby się na losie rodaków pozostawionych samym sobie na Kresach. Mógłby ich wreszcie sprowadzić do ojczyzny.
  Nasze uczelnie swobodnie poradzą sobie bez banderowców. Nie potrzebni nam Ukrowie, którzy okazują nam swoja wdzięczność poprzez gloryfikację kata Wołynia- Stepana Bandery.

  Szanowna redakcjo, zauważyłam na tej stronie reklamy ”pożyczek dla bezrobotnych” i inne banksterskie ogłoszenia. Nie spodziewałam się znaleźć tego typu rzeczy na Xportalu 🙁 Jak to się ma do Waszej antylichwiarskiej akcji ”Raskolnikow”? 🙁

Dodaj komentarz