Arabia Saudyjska: Rekordowy import broni

Arabia Saudyjska była w zeszłym roku największym importerem sprzętu wojskowego. Jego import wzrósł w tym kraju w 2014 roku aż o 54 proc. Saudyjczycy stali się również dzięki temu głównym partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych, ponieważ trzy największe przedsiębiorstwa zajmujące się eksportem broni to amerykańskie firmy Boeing, Lockheed Martin i Raytheon. Informacje te pochodzą z raportu przygotowanego przez firmę konsultingową IHS Aerospace, Defence & Security. Zdaniem analityka IHS – „Wzrost popytu na sprzęt wojskowy w Arabii Saudyjskiej jest dramatyczny. Eskalacja napięć na Bliskim Wschodzie i w regionie Azji Pacyficznej wpłynęła na wzrost światowego zainteresowania wydatkami na zbrojenia„.

Światowy handel sprzętem wojskowym rośnie od sześciu lat z rzędu. Arabia Saudyjska i będące na czwartym miejscu wśród importerów broni Zjednoczone Emiraty Arabskie, wydały razem na zakup broni 8,6 mld dolarów. Jest to kwota większa niż łączne wydatki na ten cel wszystkich państw Europy Zachodniej.

(na podst. forsal.pl oprac. B.W.)

broń

Jeden komentarz

 1. Zbankrutowane USA żyje z WOJEN !

  Ci bezwględni brutalni bandyci rządzący tą latryną Arabia Saudyjska kupują broń nie dla siebie, lecz po to aby ją rozdawac różnym skrajnym zboczeńcom ZABIJAKOM z zamiarem mordowania wszystkich na których pokarze palcem ludobujca „król” tej że śmierdzącej średniowiecznej Arabii Saudyjskej.
  Najbradziej było by wskazane i trzeba wszystko zrobić, aby ta broń kupiona przez nich obróciła się PRZECIWKO NIM samym i porządnie przetrzebiła tak, aby nawet PADŁO całkowicie, a następnie zmiecione z powierzchni ziemi to ich całe krwawe „królestwo” i wkroczyła tam cywilizacja łacińska.

  Ta DZICZ w Arabii Saudyjskej by tez została obrócona do góry nogami, gdyby z tamtad wyjechali WSZYSCY biali ludzie, którzy ich tam obsługują. Z kolei ci ludobójcy z Izraela i USA ciagle napuszczają tą DZICZ aby się tłukli miedzy sobą tak aby właśnie tam był rynek zbytu na wszystko co jest śmiercionośne, gdyż np. obecne zbankrutowane ludobujcze USA już więcej NIE jest w stanie wyprodukować oprócz broni, gdyż innego tam przemysłu już więcej NIE MA, poza produkcją prezerwatyw i vijagry.

  W obecnym USA 78% wszystkich dochodów finansowych pochodzi z serwisu, czyli „czyszczenia sobie butów na wzajem” bez produkowania rzeczy wartościowych.
  Faktycznie to USA oprócz sprzedania broni już komletnie NIC NIE MA innego do zproponowania innym na sprzedaż. Dlatego ludobójcy centralnej MELINY „White House”(przeciętni ludzie nazywają „Jewish House”) szczują jednych na drugich, aby się bili, KONFLIKTUJĄ Świat aby się dosłownie WSZYSCY bili, wtedy to USA będzie „zrabiac” i jakoś egzystować.

Dodaj komentarz