Rosja: Koniec dialogu z homo-protestantyzmem

Cerkiew Moskiewska zawiesiła dialog ekumeniczny z kolejnymi zdegenerowanymi wspólnotami protestanckimi.

Jak wyjaśnił odpowiedni Departament odpowiedzialny za relacje ze wspólnotami zewnętrznymi:

16 maja 2015 roku Zgromadzenie Generalne Kościoła Szkocji wyraziło zgodę na wyświęcanie [na duchownych – od Red.] homoseksualistów pozostających w związkach partnerskich, a 21 maja przegłosowano decyzję o kontynuacji badania kwestii zawartej w przyjętej decyzji. 17 maja Synod Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego we Francji wyraził zgodę na błogosławienie tak zwanych związków jednopłciowych. Te decyzje Protestanckich Kościołów Szkocji i Francji głęboko rozczarowały Rosyjski Kościół Prawosławny, gdyż uważamy je za niezgodne z normami chrześcijańskiej moralności. Ze smutkiem stwierdzamy, że obecnie mamy do czynienia z nowymi podziałami w świecie chrześcijańskim – nie chodzi tylko o kwestie teologiczne, ale także moralne.

Już w 2003 roku Cerkiew zawiesiła swoje kontakty z Episkopalnym Kościołem Stanów Zjednoczonych Ameryki po tym jak konsekrowano w nim otwarcie homoseksualnego biskupa. Podobna sytuacja miała miejsce w 2005 roku, kiedy zawieszono relacje z Kościołem Szwecji z powodu decyzji dotyczącej błogosławienia tzw. „małżeństw” homoseksualnych.

(Na podst. mospat.ru i pravmir.com oprac. T.P)

putin_n_russian_orthodox_church_patriarch_krill

2 komentarze

  1. bardzo cenię sobie xportal, ciekawe informacje, a przede wszystkim świeże spojrzenie na rzeczywistość (mainstreamowe media słabo wypadają na tle niezależnych, tak samo jak liderzy największych ugrupowań politycznych nie dorastają do pięt liderom Zmiany-ale to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam serdecznie.

  2. Jak wynika z przekazów historycznych,działania przeciwne naturze poprzedzały upadki kwitnących cywilizacji.Myslę że ta prawidłowość się spełni i teraz

Dodaj komentarz