Ukraina: Walki z PS przy polskiej granicy

Kilkunastu bojowników Prawego Sektora będący członkami grupy, która 11 lipca zaatakowała kompleks sportowy w Mukaczewie, prawdopodobnie zostało okrążonych przez ukraińską armię na zboczach góry Jawornik w pobliżu wsi Wielkie Berezne i Ruskij Moczar, kilkanaście kilometrów od polskiej granicy. Po koncentracji u podnóża góry oddziałów wyposażonych w transportery opancerzone i wysadzeniu desantu ze śmigłowców Mi-8, wczoraj około godziny 20:00 czasu lokalnego masyw Jawornika został ostrzelany ogniem rakietowym przez ukraińskie śmigłowce szturmowe z niewiadomym skutkiem.

Przywódca Prawego Sektora, Dmytro Jarosz, złożył propozycję ugody z rządem: za amnestię dla okrążonych bojowników zaproponował wcielenie Prawego Sektora w skład ukraińskich sił zbrojnych. Tymczasem rzecznik PS, Artiom Skoropadśkyj, oświadczył, że w przypadku nowej rewolucji na Ukrainie prezydenta Poroszenkę czeka „egzekucja w ciemnej piwnicy”.

Do wydarzeń na Zakarpaciu odniósł się także premier Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko, który pogratulował bojownikom Prawego Sektora rozpoczęcia spóźnionej walki z ukraińską oligarchią i stwierdził, że „szanuje PS za rozbicie parady równości w Kijowie oraz próby obalenia Poroszenki”.

Ukrywający się w zakarpackich lasach oddział Prawego Sektora uzbrojony jest w granatniki oraz broń maszynową. Góra Jawornik znajduje się na terenie tego samego kompleksu leśnego, który po polskiej stronie granicy wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

(Na podst. zak.depo.ua, kresy.pl oprac. M.P.)

1726_900

1169_615x462

9 komentarzy

 1. Wybić to … Zanim zjawi sie w Polsce. Zanim nastapi wolyn na ziemiach polskich. Nie podobal im sie Janukowycz. Teraz poroszenko. Idealny bylby adolf Hitler urodziny na Ukrainie. Ie ludzmy sie ze wojsko polskie by ich nie wpuscilo. Oni juz tu są tyko jeszcze nie przeszli do dzialania

 2. zupkę wozili, popierali… na Rosję chcieli iść polscy narodowcy…. czemu wśród polaków jest tyle…. głupoli…. a tak naprawdę podziękujcie solidaruchom…. rozwalili zdrowe, silne państwo, a teraz wszyscy winni….

 3. Ciekawe, bo jak można posłuchać w ciekawej audycji z Dawidem Hudźcem na temat sytuacji w Donbasie
  http://www.prisonplanet.pl/audycje/niezalezny_serwis,p1156807705
  wcielenie PS do regularnej armii jednocześnie będzie ich końcem. O ile teraz mają pewną suwerenność, po wcieleniu mogą zostać zarówno rozczłonkowani po innych formacjach, przerzuceni w inne miejsce, dostać inne dowództwo, wszystko odbywać się będzie już na szczeblach armijnych i nie ma przebacz.
  O co chodzi z tymi Lutowiskami – faktycznie jest coś na rzeczy?

 4. Forumowicze jeśli jesteście zainteresowani to pojedźcie do Lutowisk. Ukrainiec siemon wysłał już pomoc banderowcom . Polowy szpital i kompania Gromu czeka , żeby ich przewieść do Lontka Zdrój. Polacy obudźcie się : żydostwo rozgrabiło Polski majątek narodowy , a banderowcy wymordują mieszkańców wschodniej Polski

 5. I dobrze, że w mediach nic nie mówią. Po co ? O każdym banderowcu sie rozpisywać? Spokojnie, myślicie, że na nich Polskie wojsko przy granicy nie czeka ? To jesteście naiwni jak elektorat PIS. Oni tez wiedzą, że jak przekroczą tą granice to będzie ich ostatnia rzecz jaką zrobią w życiu. I o tym też nie dowiecie sią z mediów.

 6. moherowy beret

  Widać,że walki toczą się pod polską granicą,ale w Polsce na ten temat cisza.Patriotyczna Gazeta i inna mniej patriotyczna nie maja pomysłu lub nie mają poleceń jak skomentować walki pod bokiem Polski.

 7. Antyoszust

  Prawy Sektor był potrzebny usraelskim parchom jedynie do antyrosyjskiej zadymy. Teraz nie tylko stał się zbędny, ale przeszkadza, czas na eksterminację. „Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść”. Od początku było wiadomo jak się to skończy. Nawet ich szkoda, że dali się tak głupio wykorzystać judejczykom, bo to ideowi goście, choć mocno zbłądzili w ciemności, mają na rękach krew braci. Teraz za to zapłacą.

 8. Pewno że do Polski, ponieważ polski rząd jest bardziej probanderowski niż ten w Kijowie, tylko z Polakami jest jeszcze mały problem…

 9. ida banderowcydo polski,tu nasz rzad otoczy ich opieka

Dodaj komentarz