Polska: Izrael ma swego wiceministra

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nowym sekretarzem stanu w MSZ został Jan Dziedziczak, poseł PiS znany z proizraelskich poglądów. Premier Beata Szydło podpisała jego nominację 17 listopada.

W lecie izraelski dziennik „Jerusalem Post” napisał, że w polskim Sejmie formuje się grupa lobbystów interesów Izraela, a na jej czele stanie właśnie Jan Dziedziczak. Poseł zareagował oświadczeniem, w którym zaprzeczył, że zamierza powołać taką grupę czy do niej wstąpić. Zarazem stwierdził w nim, iż Izrael trzeba popierać, ponieważ jest on bastionem „naszej cywilizacji” powstrzymującym napływ islamu, jak również dlatego, że jesteśmy „w jednym obozie ze Stanami Zjednoczonymi, a nie z W. Putinem”. Sugerował w nim też niezbyt przekonująco, iż popieranie Izraela jest sposobem na trzymanie Żydów z dala od Polski.

(Na podstawie PAP opracował A.D.)

6 komentarzy

  1. Nie wydaje mi się jako jeden z nielicznych mówi prawdę o zbrodniach upa i aktywnie uczestniczył w obchodach krwawej niedzieli

  2. Ten argument z Izraelem powtrzytmującym islamistów jest idiotyczny bo 1) Żydzi sami ich naganiają do Europy licząc, że będzie „wspolny wróg” a Europejczycy zapłacą w ten sposób za holokaust 2) Europa jest militarnie silna i nie potrzebuje „wsparcia” z mającego 5 milionów mieszkańców i 300km z północy na południe. 3) Realnie powstrzymuje Rosja (Kaukaz) i Serbia (Kosowo). Akurat te państwa pisowska dzicz nienawidzi.

  3. A która z tych świn w sejmie nie jest pro-izraelska???

  4. W Polsce potrzebna jest ZMIANA. Nastąpiła po wyborach tylko nieznaczna poprawa stylu rządzenia.

    • PO wpuszcza „uchodźców” cynicznie i z premedytacją, a PIS z bólem serca (bo Unia wymaga). PO wspiera banderowców wiedzione konounkturalizmem, a PIS ideami trockizmu. PO to pachołki bankierów, a PIS – też pachołki, bo wzięły ministra z zagranicznego banku. PO robi afery głośno, a afery PIS są nienagłaśniane (np. wyłudzenia VAT). No….za to retorykę PIS ma „patriotyczną”. Co za styl, co za styl.

Dodaj komentarz