Rosja: Dżihadyści szkolą się na Ukrainie

Rusłan Balbek, wicepremier Krymu, poinformował o obozie szkoleniowym dla dżihadystów, w tym powiązanych z „Państwem Islamskim”, który działa na terytorium Ukrainy, na południu obwodu chersońskiego, przy północnej granicy Krymu.

– Wiemy o obozie szkoleniowym w obwodzie chersońskim Ukrainy, w którym szkoleni są zwolennicy ISIS. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, że strona ukraińska w zamian za antyrosyjskie działania pozwala islamskim radykałom na niezgodne z prawem działania w obwodzie chersońskim i tworzenie równoległych struktur władzy. (…). Niepokojące jest to, że kijowskie władze mogą być szantażowane elektrowniami atomowymi, które są zlokalizowane na terytorium Ukrainy, przez radykałów, co wynosi kwestię bezpieczeństwa i Europy, i Rosji na wspólny poziom. – powiedział Balbek podczas spotkania z delegacją francuskiego parlamentu, która przyleciała na Krym 29 lipca.

(Na podst. sputniknews.com)

Komentarz Redakcji: Dwuznaczny stosunek władz w Kijowie do ideologii wahabickiej (postrzeganej jako „antyrosyjska”) opisał szczegółowo red. Michał Mazur w tekście „Gdzie jest granica zła? Źródła ukraińskiego wsparcia dla Państwa Islamskiego” oraz jego bezpośredniej kontynuacji, które jeszcze raz polecamy uwadze naszych Czytelników.

ISIS_Ukraina

Jeden komentarz

  1. moherowy beret

    Może przyjazd francuskich parlamentarzystów jest związany z wiadomością o obozie szkoleniowym dżihadystów w obwodzie chersońskim?No i zaistniała możliwość szantażowania władz ukraińskich atomowymi elektrowniami.Ale polskie media podają niestety „inną prawdę”,że Francuzi naruszyli ukraińskie prawo i wjechali na teren Krymu,ani słowa o obozie szkoleniowym dżihadystów.

Dodaj komentarz