Polska: Platforma mami „konserwatyzmem”

W wywiadzie dla pisma „Do Rzeczy” Grzegorz Schetyna zapowiedział powrót do źródeł Platformy, czyli jej liberalno-konserwatywnego charakteru.

– Jestem zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy. (…). Chcę też, by była w swoim przekazie chadecka. – mówił Schetyna. Zasugerował też, że Platforma nie ma potrzeby odwoływania się do lewicowego elektoratu, bo takiego nie posiada.

Lewicowy elektorat socjalny, w związku z 500+, zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem, środowiska LGBT. – ocenił Schetyna.

Nowoczesna Ryszarda Petru zarzuca PO kierowanej przez Schetynę odejście od lewicowego stanowiska w kwestiach rozporkowych, manifestowanego za czasów późnego Tuska i Kopacz. Partia ta przed kilkoma tygodniami zwróciła się do prezydentów polskich miast, w tym do Hanny Gronkiewicz-Waltz, wzywając ich do uruchomienia „programów in vitro”.

– Niestety pani prezydent powoływała się wielokrotnie na różne pokrętne analizy prawne, które w zasadzie pokazywały, że nie chodzi o prawo, ale chodzi o wybór ideologiczny, o taki rodzaj zwrotu konserwatywnego właśnie. Nie chodzi zatem o dobro 1200 rodzin, które w Warszawie mogłyby mieć dzieci, ale chodzi o to, żeby w jakimś stopniu zdradzić liberalne ideały i zdradzić swoich wyborców. – obwieścił Paweł Rabiej z zarządu Nowoczesnej.

(Na podstawie PAP i rp.pl opracował A.D.)

Schetyna_puszcza_oko

Jeden komentarz

  1. Nowoczesna ponoć jest liberalna, a chce publicznych programów in vitro? Coraz zabawniej sie robi.

Dodaj komentarz