Polska: Libertarianin znieważa papieża

Janusz Korwin-Mikke, lubiący pozować na „konserwatystę”, a sporadycznie nawet na „katolika”, zasugerował, że papież jest inkarnacją diabła.

(…) wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw. Franciszka I. Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo. Jezuitów… Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw. Benedykta XVI?!? – napisał polityk 6 stycznia.

Na pytanie jednego z internautów, czy pisze to na serio, Korwin-Mikke oznajmił, że w jego ocenie Ojciec Święty jest wcieleniem zła gorszego od diabła, mianowicie „socjalizmu”.

Serio? Oczywiście, że nie. (…). Franciszek I jest czymś znacznie gorszym, niż Księciem Piekieł: jest socjalistą. Jak to był napisał śp. Jan Wolfgang von Goethe: ‚Szatan jest cząstką tej siły, która Zła pragnąc, Dobro zawsze czyni’. Socjalista odwrotnie: chce dobrze – a czyni zawsze Zło… – napisał.

7 stycznia ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, przekazał stanowisko KEP w sprawie obelg Korwin-Mikkego: Polityk obraża ojca świętego Franciszka a przez to uczucia religijne katolików. (…). Tego typu „hejt” jest przeciwny podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego, jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce.

Źródło: rp.pl

Komentarz Redakcji: Na prawicowych stronach internetowych powoli odżywa ostatnio narracja, zgodnie z którą „libertarianizm jest doskonale zgodny z katolicyzmem”, więc warto odnotować tę wypowiedź arteriosklerotycznego guru polskich libertarian. (A.D.)

3 komentarze

 1. Robert Olejniczak

  Jednak zgadzam się że JKM powinien powstrzymać się od tego typu komentarzy. Kilka dni temu w podobny sposób wypowiedział się ks. Trytek.

 2. Robert Olejniczak

  Od kiedy JKM jest guru libertarian ?
  Chyba ktoś nie wie o czym pisze.

 3. Robert Olejniczak

  Bzdury. JKM nie jest żadnym libertarianinem lecz konserwatywnym liberałem. On atakuje papieża z pozycji sedewakantystycznych. Przecież JKM nie uznaje posoborowej mszy!

Dodaj komentarz