USA: Media, wywiad i McCain skompromitowani przez 4chan

Kontynuując swą strategię wspierania prezydenta-elekta Donalda Trumpa, rozproszone środowiska amerykańskich internautów (związanych głównie z działem /pol/ – Politically Incorrect na 4chan.org) za jednym zamachem skompromitowały media głównego nurtu, amerykański wywiad i senatora Johna McCaina.

W połowie 2016 roku jeden z anonimowych użytkowników 4chana opracował fałszywy „raport źródeł zbliżonych do rosyjskiego wywiadu” na temat powiązań Donalda Trumpa z Kremlem, wypełniony po brzegi absurdalnymi twierdzeniami, z czego najbardziej charakterystycznym jest zarzut, jakoby Donald Trumpa opłacał rosyjskie prostytutki, aby te oddawały mocz na hotelowe łóżko goszczącego w Moskwie Baracka Obamy (sic!). Spreparowany dokument został anonimowo przesłany do będącego zajadłym przeciwnikiem Trumpa neokonserwatysty Ricka Wilsona, który prawdopodobnie podzielił się nim z Evanem McMullinem (byłym oficerem wywiadu), który najpierw dokonał przeredagowania tekstu nadając mu pozory „oficjalnego raportu” i wypełniając swoimi przemyśleniami na temat „hakerów Putina” a następnie udostepnił senatorowi Johnowi McCainowi jako „pewny dowód na powiązania Trumpa z Kremlem”. John McCain natomiast podzielił się tymi rewelacjami z mediami głównego nurtu i oficjalnie zawiadomił FBI, sprawiając, że raport od wczoraj jest gorącym tematem w USA a portal Buzzfeed zdecydował się na jego publikację w całości.

Wskazujący bezsprzecznie na 4chanowe źródło tych rewelacji wątek o oddawaniu moczu do łóżka Obamy nie został przeredagowany i znajduje się już na 2. stronie „raportu”…

(Na podst. inf. własnych)

2 komentarze

  1. Kubuś Fatalista

    Czy to na podobnej podstawie uznano rosyjskich dyplomatów za szpiegów i odesłano z rodzina do Rosji? To nie ma się, co dziwić, że Putin po prostu to olał.

  2. moherowy beret

    Neokonserwatyści amerykańscy nie mogą uwierzyć,że przegrali i dalej walczą i szkodzą elektowi Trumpowi.Nawet aktorzy z Holywood postanowili dołączyć do rozwścieczonych
    wrogów Trupa.McCain dwoi się i troi,żeby chociaż za kostkę ugryźć Trumpa.

Dodaj komentarz