Węgry: Władze dziękują Iranowi za wsparcie Syrii w walce z dżihadystami

W ubiegłą sobotę węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó spotkał się z ambasadorem irańskim w Budapeszcie, w imieniu Węgier składając na ręce strony irańskiej podziękowanie za pomoc udzieloną przez Iran rządowi syryjskiemu, walczącemu od lat z dżihadystami. Powiedział też, że „syryjskie rozmowy pokojowe [w Astanie] przygotują pole pod polityczne rozwiązanie syryjskiego kryzysu”.

Oprócz tego wskazał również na zbliżające się obrady Irańsko-Węgierskiej Wspólnej Komisji Gospodarczej, mające się odbyć w Budapeszcie deklarując, iż wymagane środki zostały podjęte, aby przebiegały one w jak najlepszy sposób.

– Moi koledzy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oczekują na spotkanie z irańskim ministrem gospodarki Alim Tayyebnia i towarzyszącą mu delegacją na Węgrzech – dodał Szíjjártó.

(na podst. PressTV oprac. M. M.)

 

Komentarz Redakcji: Węgry od kilku lat zacieśniają współpracę gospodarczą i technologiczną z Iranem, także na tych polach, które najogólniej mówiąc niezbyt podobają się państwom zachodnim (np. energetyka atomowa). Tymczasem w Polsce minister-ciamajda Waszczykowski (wcześniej ambasador RP w Iranie!) i rząd PiS nie potrafią zdobyć się choćby na ułamek czegoś podobnego. Widać nasz „hegemon” zza oceanu na to nie pozwala…

Jeden komentarz

  1. Widac golym okiem ze dzialania grupy rzadzacej Polska i nie mam tu na mysli zadnych parti ,mysle wylacznie o sznurkowych od manekinow,dzialania te wykazuja dezaprobate do jakich kolwiek postepowych dzialan polskiej polityki zagranicznej,to samo na gruncie gospodarczym nie pomagamy naszym rodzimym odkrywcom i malym firma prowadzacym odkrycia nowych technologi w kierunkach tak waznych jak medycyna ,rozwoj technologi wytworczych co jest terminem szerokopojetym rozwojem gospodarczym obywateli i Panstwa . Choc mamy ku temu narzedzia spolki skarbu panstwa takie jak chocby Azoty sa w stanie udzwignac taki rozwoj,miast tego zontf kombinuje jak takie Azoty sprzedac dla duzo mniejszego gracza a w dodatku w jakim celu to robi? Cale to rzadzenie od wielu lat to groteskowe teatralne zagrania casty obywateli poslow i innych wznoszace jedynie irytacje,smiech lub zwatpienie w ogladajacych to widowisko obywatelach. Od wielu ,wielu lat na polu polskiej polityki widac wylacznie dzialania szkodzace,gospodarce,obronnosci i bezbieczenstwu kraju, do tego wyniszczajace juz jawnie najwieksze dobro jakie Polska posiada czyli czlowieka, Obywatela Polskiego. Polaku wylacz ten magnes co cie przykul do fotela wstani i idz po swoje nalezy CI sie to bo jestes czescia tego kraju, nie przemoca a zmiana na uczciwe zapisy w prawodastwie mozemy zmieniac nasza przyszlosc,potrzeba nas do tego wielu milionow by ta sila i skupienie byla w stanie zmienic ten chory na dzis stan rzeczy. My Polacy nie powinnismy czuc sie w Polsce jak nieproszony gosc to nasza Ziemia na, ktorej mieszkamy od tysiacleci, inwestorzy ktorzy czerpia z Polski i jej mieszkancow wykorzystujacy nas jako tania sile robocza bo prawodastwo na to pozwala,musza byc objeci audytem oraz winny zostac naniesione zmiany w pierwszej kolejnosci zaniechanie najnizszej krajowej na korzysc godnej stawki godzinowej. Polaku obudz sie z tego marazmu ,to wszystko w zasiegu twojej reki dostepne wylacznie sila ludu.

Dodaj komentarz