Syria: Zestrzelono izraelski samolot próbujący pomóc ISIS

Syryjskie Ministerstwo Obrony kilkanaście godzin temu potwierdziło zestrzelenie izraelskiego samolotu w okolicach Palmyry. Zdarzenie miało miejsce w piątek, około godz. 2:40 czasu lokalnego. Według oświadczenia syryjskiego Sztabu Generalnego cztery samoloty przekroczyły przestrzeń nad granicą syryjsko-libańską w okolicy Al-Bureidż, następnie dokonując uderzenia na pozycje syryjskiej armii pod Palmyrą. Jednak systemy obrony powietrznej zadziałały poprawnie, zestrzelono jedną maszynę i uszkodzono drugą, zmuszając przeciwnika do wycofania się. Izraelskie samoloty skierowały się w stronę granicy z Jordanią, której władze wkrótce wydały oświadczenie popierające ten haniebny atak (władze Jordanii są również wrogie rządowi w Damaszku).

„Ten rażący akt izraelskiej agresji został dokonany jako element syjonistycznej pomocy dla terrorystów ISIS, desperacką próbę podniesienia morale dżihadystów i odciągnięcia ich uwagi od kolejnych zwycięstw Syryjskiej Armii Arabskiej”czytamy w oświadczeniu syryjskiego Sztabu Generalnego.

Jednak Avijaa Adraei, rzecznik izraelskiej armii potwierdził działania syryjskiej obrony przeciwlotniczej,  zaprzeczył jakoby utracili jedną z maszyn. Mimo to samo jego oświadczenie stanowi precedens – do tej pory syjonistyczne czynniki państwowe unikały komentowania wszelkich operacji własnego lotnictwa nad Syrią.

Zaledwie dzień wcześniej (tj. w czwartek) izraelskie lotnictwo dokonało serii ataków na cele położone w Syrii; jednak szczegółów próżno szukać zarówno w mediach izraelskich, jak i syryjskich. Media powiązane z Hezbollah podały natomiast, że zginął Badie Hamya, jeden z dowódców polowych organizacji. Natomiast jeszcze wcześniej prezydent Asad zagroził atakami odwetowymi w odpowiedzi na jakiekolwiek wrogie działania izraelskiego lotnictwa – i słowa dotrzymał. Dziś na Zachodnim Brzegu Jordanu ogłoszono alarm przeciwrakietowy, jeden pocisk spadł również w pobliżu Jerozolimy. Świadkowie w Dolinie Jordanu twierdzili, że słyszeli odgłosy kilku eksplozji, zestrzelono również syryjska rakietę starszego typu. Nie wiadomo jednak nic o ewentualnych ofiarach.

Jest to swego rodzaju zmiana w polityce rządu w Damaszku, bowiem do tej pory byli za bardzo związani walką z terrorystami, by móc odpowiedzieć wprost na izraelskie prowokacje. Jednak ostatnie postępy na froncie w wielu częściach Syrii zmieniły nieco sytuację.

Władzom „państwa położonego w Palestynie” nie podobają się postępy Syryjskiej Armii Arabskiej, stopniowo usuwającej ISIS z terenów koło starożytnej Palmyry. Niepokoi ich również rosnąca pozycja organizacji Hezbollah (aktywnie wspomagającej siły rządowe w Syrii, a także otrzymującej broń przez jej terytorium). Nadto, już wcześniej ważne osoby powiązane z syjonistycznym establishmentem stwierdziły oficjalnie, że szybkie zniszczenie tzw. Państwa Islamskiego nie leży w interesie ich państwa.

Możliwe także, iż zbliża się kolejna wojna żydowsko-libańska. Wkrótce po tym jak chrześcijański prezydent Libanu, gen. Michel Aoun
zadeklarował, że w obliczu słabości armii „Hezbollah jest główną częścią libańskiej obrony”, izraelski minister Naftali Benett zagroził uderzeniami na libańską infrastrukturę cywilną i samych cywilów.

(na podst. SANA, Al-Masdar, Guardian oprac. M. M.)

8 komentarzy

 1. Vlad isis to są barbarzyńcy, wyszkoleni najemnicy U.S.reala i zachodu ( bo zachód wiadomo musi tańczyć jak mu gra US rael), oni nie mają żadnych zasad, za pieniądze zrobią wszystko. I właśnie tak robią wszystko aby jak najbardziej wystraszyć i sterroryzować ludzi. A muzułmanie i chrześcijanie to normalni ludzie. Co prawda i Muzułmanie są podzieleni na Szyitów i Sunnitów. Ale też i w chrześcijaństwie zauważa się podział (tzw. schizma) na wschodni i Rzymski. Ludzie nie powinni się dzielić w obliczu zagrożenia światowymi korporacjami, hegemonami, bankierami czy syjonizmem, tylko powinni się zjednoczyć w walce o wolność.

 2. Vlad, największym wrogiem Syjonizmu nie jest islam tylko chrześcijaństwo. Już samo powstanie islamu budzi wątpliwości co do oficjalnych jego przyczyn. Wysoce możliwym jest, że to właśnie Judejczycy powołali do życia islam jako przeciwwagę dla rozwoju chrześcijaństwa. Współcześnie większość Islamu jest pod kontrolą żydów i są wykorzystywani do walki z chrześcijaństwem. Żydzi osiągają podwójne korzyści. Z jednej strony osłabiają chrześcijan a z drugiej całą winę zrzucają na islam. Islam jest też ich narzędziem siania destabilizacji na świecie.

 3. do Vlad – polecam mniej tvn-u.

 4. Dariusz Gorski

  Żydzi i lewacy w PE, grają do jednej bramki.
  Żydzi wspierają wszelkie działania, które prowadzą do podboju Świata i osiągnięcie przez nich celu !
  Żydzi wspierają projekt armii europejskiej oraz zcalenie całej Europy w jeden twór … a gdy nadejdzie odpowiedni czas, wywołaja Światowy chaos i wojnę, by przejąć nad Światem władzę absolutną.
  Dlatego właśnie wspierają działania Holland’a, Merkel i reszty ich marionetek, by realizowali krok po kroku projekt neo marksisty Spinellego …
  >>>
  https://www.youtube.com/watch?v=kPLi3Y_ySCw&list=LLYOHZRaOY9INeo11rCKVHrw&index=6
  Prawdziwym wrogiem nie jest islam, bo oni są tylko narzedziem podobnie jak lewacka Europa zachodnia, lecz ci, którzy produkują wirtualne „pieniądze” typu Euro czy Dolar, które nastepnie wymieniają w takich krajach jak Polska, by następnie już za twardą walutę, wykupować realny majątek oraz surowce danego państwa …
  Tak robią od czasów, gdy Bank Rezerw Federalnych USA ( FED ) przestał być instytucją państwową a stał się prywatnym lichwiarskim eldo rado …

 5. Czemu popierają ISIS skoro islamiści tak samo nienawidzą żydów jak wszystkich innych narodów i wyznań?

  • ISIS jest sztucznie wygenerowanym przez syjonistów i banksterów korporacyjnych tworem przeznaczonym do unicestwienia rządów państw Środkowego Wschodu i przejęcia tam całkowitej władzy nad wszelkimi zasobami także „zasobami ludzkimi” (neoliberalne określenie ludzi poza 400 bogaczami)

  • Słyszałeś aby sunniccy islamiści kiedykolwiek zaatakowali Izrael? ISIS kontrolowało tereny graniczące z okupowanymi Wzgórzami Golan przez lata..

  • poniewaz jakis czas temu Iran wyposazyl syrje w duza ilosc wyrzutni rakietowych . rakiety te wystrzelione w duzej ilosci z terytorium syrji najzwyczajniejj sa w stanie zniszczyc zydowskie panstewko 🙂 a duzej ilosci jednoczesnie nadlatujacych rakiet nie zatrzyma zydowski system
   dlatego izrael kladzie pieniadze na wojne w syrii i probuje zaszkodzic Iranowi bo jak ten wyprodukuje bombe jadrowa to zydkom pozostanie ewekuacja w tempie blyskawicznym 🙂 ucieczka nazywajac rzcz po imieniu

Dodaj komentarz