Polska: Klerykalna kultura ciemięży PO

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska poskarżyła się w telewizyjnym wywiadzie na tematy, jakimi zajmuje się sejmowa komisja kultury, w której zasiada.

– PiS-owi grozi wszystko. Myślę, że choroba, cholera i zapalanie mózgu. Niech chodzą codziennie, leżą krzyżem w  kościele, może ich Pan Bóg uratuje, ale niech przestaną tworzyć fałszywy  obraz Polski i Polaków. (…). Ona [komisja] się żadną kulturą nie zajmuje, tylko bez przerwy czci jakichś świętych, koronacje Matki Boskiej,  objawienia albo Bóg raczy wiedzieć co. Ja nie po to zostałam wybrana do  Sejmu, żeby uczestniczyć w jakiejś kościelnej liturgii. – narzekała Śledzińska-Katarasińska.

Posłankę PO rozsierdziła prawdopodobnie tylko jedna inicjatywa: złożenie przez 50 posłów PiS projektu uchwały dotyczącej setnej rocznicy objawień maryjnych w Fatimie.

– To niezrozumienie tradycji kultury polskiej, bo kultura polska jest zbudowana na fundamencie tradycji chrześcijańskiej. Bez względu na to, czy ktoś jest osobą wierzącą, jest to fakt historyczny i fakt merytoryczny. – ripostował Śledzińskiej-Katarasińskiej Jan Maria Jackowski, obecnie senator PiS.

(Na podstawie rp.pl opracował A.D.)

2 komentarze

  1. Kto wybiera to stare komunistyczne pudło. Co prawda Komorowski też często spał w kościele a PIS już przeszedł sam siebie. Gdzie jest rozdział kościoła od państwa?

  2. Ten artykuł to zwykłe insynuacje. Prawdopodobnie to rozsierdziło posłankę, a może co innego ?

Dodaj komentarz