Egipt: Hamas potępia ataki na kościoły

Palestyński ruch Hamas stanowczo potępił krwawe ataki terrorystyczne na koptyjskie kościoły, do których doszło w Egipcie w Niedzielę Palmową.

Pierwszy zamach bombowy miał miejsce w kościele św. Jerzego (Mar Girgis) w mieście Tanta. Zginęło 27 osób, a dalsze 78 odniosło rany. Druga eksplozja nastąpiła koło koptyjskiej katedry św. Marka w Aleksandrii. Wybuch zabił co najmniej 18 osób i ranił dalsze 41.

W wydanym jeszcze tego samego dnia oświadczeniu Fawzi Barhoum, rzecznik prasowy Hamasu, wyraził smutek z powodu śmierci ofiar terrorystów oraz przekazał mieszkańcom Egiptu życzenia pokoju i bezpieczeństwa.

Źródło: alhourriah.org

Komentarz Redakcji: Ale na stronach internetowych różnych samozwańczych „krzyżowców XXI wieku” i tak przeczytacie, że Hamas to źli islamiści dążący do zniszczenia chrześcijaństwa i/lub „białej cywilizacji zachodniej”. (A.D.)

 

2 komentarze

  1. Na jakich stronach redakcjo?

  2. Hamas powinien przede wszystkim pójść w ślady rządu Egiptu : uznać istnienie Izraela w zamian za uznanie Państwa Palestyny przez Izrael . Dopóki głównym celem Hamasu będzie zniszczenie Izraela dopóty jego krytyka ISIS będzie tylko pustym gestem .

Dodaj komentarz