USA: Trump zaakceptował członkostwo Czarnogóry w NATO

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump złożył podpis pod dokumentem ratyfikującym protokół przyjęcia Czarnogóry do NATO. Wcześniej za ratyfikacją protokołu głosował Senat USA – za było 97 senatorów, przeciwko zaledwie dwóch: Rand Paul i Mike Lee. Amerykańscy politycy ocenili, że przyjęcie Czarnogóry wzmocni Sojusz Północnoatlantycki i demokrację w tym kraju, a także poprawi bezpieczeństwo Ameryki i będzie stanowczym sygnałem w stronę Rosji, która wedle nich „próbuje okupować sąsiednie kraje i zmienić porządek międzynarodowy„.

Procedurę przyjęcia Czarnogóry do NATO zatwierdzić muszą jeszcze Holandia i Hiszpania.

(na podst. Aljazeera Balkans)

Komentarz Redakcji: Ameryka natomiast, zamiast okupowania sąsiadów, zajmuje się najazdami i atakami na dalekie kraje, a porządek w stosunkach międzynarodowych jest przez nią niszczony. (M.G.)

2 komentarze

  1. Nie za bardzo rozumiem Komentarz Redakcji umieszony pod zamieszczną usraelską informacją o wciągnięciu Czarnogóry do bandyckiego NATO. Stwierdzenie w Komentarzu Redakcyjnym: „Ameryka natomiast, zamiast okupowania sąsiadów…” zapewne odnosi się do bredni usraelskich: „a także poprawi bezpieczeństwo Ameryki i będzie stanowczym sygnałem w stronę Rosji, która wedle nich „próbuje okupować sąsiednie kraje i zmienić porządek międzynarodowy.”
    Czyżby Redakcja uważała, że Rosja okupuje sąsiednie kraje? Bo napisała: „”Ameryka natomiast, zamiast okupowania sąsiadów…” – w domyśle zapewne – jak Rosja. No więc pytam – jakie kraje sąsiednie okupuje czy zgodnie z Faszyngtonem „próbuje Rosja okupować”?
    Krym był rosyjski, podarowano go Ukrainie, ale we właściwym momencie odebrano go, zgodnie z wolą ogromnej większości mieszkańców Krymu, aby nie wpadł w łapska banderowskiej swołoczy kijowskiej i bandyckiego NATO. W Donbasie Rosja nie interweniuje, nie okupuje go, choć i on jest terenem w sumie rosyjskim a nie ukraińskim. Natomiast Usrael jak najbardziej okupuje ziemie sąsiadów. W pierwszej połowie XIX wieku większość południowozachodnich terenów obecnego usraela (Kalifornia, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Nevada, Utah, Wyoming, Kolorado) były Meksykiem! Bandycki usrael napadł na sąsiada i od połowy XIX wieku okupuje ponad połowę jego terytorium. Zresztą wszystkie ziemie usraela – od Atlantyku po Pacyfik to ziemie Indian pod okupacją bandyckiego usraela. Ten bandyta powstał jako okupant zagrabionych i okupowanych ziem. I od dnia jego powstania uprawia nadal swój bandycki proceder. Tyle że obecnie okupuje nie tylko ziemie Indian i sąsiadów, ale wiele państw na wszystkich kontynentach, a chce okupować na obstalunek żydo-banksterów cały świat.

  2. Donald Trump od milonera do zera

Dodaj komentarz