Korea Północna: Pełne wsparcie dla Syrii

Przywódca KRLD Kim Dzong Un wyraził swoją solidarność z Syryjską Republiką Arabską i jej prezydentem, Baszarem Al-Assadem, w konfrontacji z imperializmem amerykańskim. Zapewnił również o gotowości udzielenia wsparcia „bratniemu rządowi i narodowi” w osiągnięciu sprawiedliwości. Informacje tę opublikowała agencja CTAK (Centralna Agencja Telegraficzna Korei), przy okazji 71. rocznicy uzyskania niepodległości przez Syrię. Koreańczycy potępili też niedawny atak rakietowy USA na bazę lotniczą Szajrat jako akt agresji i przestępstwo wojenne.

(na podst. lenta.ru)

 

6 komentarzy

 1. Już ta flotylla odpłynęła do siebie.

 2. Po mojemu młody Kim chyba zrozumiał jak nierozważnym pomysłem było narażenie się Chinom, które wykorzystują amerykańskie stroszenie piórek (wysłanie grupy bojowej z jakimś lotniskowcem w składzie w stronę półwyspu koreańskiego) do gromadzenia wojsk na granicy z Północną Koreą celem udzielenia „bratniej pomocy”. Oczywiście przy jej udzielaniu mały grubasek mógłby „mieć wypadek”, a na jego miejsce trafiłby ktoś bardziej zorientowany w tym kto ma kogo słuchać.
  Rosja to obecnie jedyna siła, która mogłaby wpłynąć na decyzje Chin i wyrażenie poparcia dla prezydenta Assada może być dobrym sposobem na pozyskanie sobie jej przychylności.
  A co się tyczy jankesów to dali w Iraku, Syrii i Donbasie tracąc na tym jakieś chore miliony i tylko sobie dodatkowych wrogów narobili. Widać, że są już przebrzmiałą potęgą, a dodatkowo atak na Koreę oznacza wojnę z Chinami, a tego nie wytrzyma ani ich armia, ani tym bardziej dziurawy budżet.

 3. Jeśli to prawda, że Północna Korea popiera Syrie i Assada to bardzo dobra wiadomość… W takim razie niech żydowska ameryka ma sie na baczności.. Brawo..:)

 4. Żądam Dam (Jean Damdam)

  Nie mogę się już doczekać, kiedy wreszcie znajdzie się jakiś kraj (może właśnie KRLD?), który wbije temu aroganckiemu narodowi pięścią nos do gardła. Jest to chyba jedyny język, jaki te kanalie zrozumieją. Brawo Syria, brawo Korea Północna, brawo wolny, suwerenny świat. Wolny od żyda i jankesa.

 5. Szkoda że głupimi popisami wkrótce zniszczy siebie i swój kraj (do reszty). Chociaż jeśli to stany zaatakuja koreę to mam nadzieje że się solidnie udławią.

 6. I to mi sie podoba :))

Dodaj komentarz