Włochy: Identaryści zablokowali na morzu statek przewożący nielegalnych imigrantów

W nocy z 12 na 13 maja grupa działaczy identytarystycznych z Włoch, Niemiec, Austrii i Francji blokowała na wodach Morza Śródziemnego statek „Aquarius” należący do organizacji SOS Mediterranee, przewożący nielegalnych imigrantów z Afryki.

Stowarzyszenie SOS Mediterranee zostało założone w maju 2015 r. w Berlinie. Jego celem było zakupienie z prywatnych darowizn statku, który powinien być w stanie przyjąć na pokład 600 do 800 migrantów zdążających do Europy i zapewnienie im prowizorycznej opieki medycznej.

Jak poinformowali przedstawiciele europejskiego ruchu identarystycznego, akcja przeprowadzona z użyciem łodzi motorowej na wodach przybrzeżnych Włoch jest początkiem szerszej inicjatywy pod nazwą „Defend Europe”, skierowanej przeciwko „organizacjom pozarządowym” masowo sprowadzającym do Europy nielegalnych imigrantów z użyciem własnych statków.

Włoskie służby ostatecznie zatrzymały aktywistów identytarystycznych i umożliwiły „Aquariusowi” przybicie do brzegu, jednak europejscy nacjonaliści ogłosili akcję wielogodzinnego blokowania statku i nagłośnienia jego obecności sukcesem, zapowiadając powtórzenie podobnych działań w przyszłości.

Morskie patrole antyimigranckie organizowane przez nacjonalistów nie są nowością w Europie: szwedzcy aktywiści od zeszłego roku strzegą cieśniny między Szwecją a Danią, a u wybrzeży Grecji inicjatywy takie organizowane są spontanicznie przez miejscową ludność.

(Na podst. Identitäre Bewegung)


Dodaj komentarz