Libia: Morskie patrole antyimigranckie

Działacze z ruchu tożsamościowego, kontynuując swój morski aktywizm, wynajęli 40-metrowy statek „C-Star”, by walczyć z nielegalną imigracją z libijskiego wybrzeża, będącą skutkiem kolaboracji europejskich, lewicowych organizacji pozarządowych z przemytnikami żywego towaru. Na stronie akcji można przeczytać, że jej celem jest „obrona Europy przed napływem nielegalnych imigrantów i zapobieganie śmierci na morzu„.

Jednostka wypłynęła z Dżibuti 6 lipca, by podjąć uczestników akcji w sycylijskim porcie Katania. Następnie ma wyruszyć w stronę libijskiego wybrzeża, by rozpocząć operację o nazwie „Obronić Europę”. Została ona zorganizowana z inicjatywy paneuropejskiego Ruchu Identytarystycznego, skupiającego tożsamościowców pochodzących z wielu europejskich krajów, przede wszystkim z Francji, Niemiec, Austrii i Włoch.

Organizatorzy zebrali 91 tysięcy dolarów poprzez internetową kampanię fundraisingową. Sukces akcji stanął pod znakiem zapytania, kiedy to wskutek nacisków lewicy serwis Paypal zablokował jej konto. Ostatecznie udało się zgromadzić środki wystarczające do wyczarterowania statku wraz z załogą.

Działacze wyjaśniają, że statek będzie służył jako wsparcie dla Libijskiej Straży Przybrzeżnej poprzez patrolowanie szlaków przerzutowych między Libią a Włochami. Celem misji ma być także ratowanie tonących imigrantów i odstawianie ich z powrotem na afrykańskie wybrzeże. Ich zdaniem skuteczne przeciwdziałanie szmuglowaniu żywego towaru zniechęci dalszych przybyszów do podejmowania ryzykownej przeprawy przez Morze Śródziemne.

(na podstawie rt.com opracował RS)

Dodaj komentarz