Polska: Kibice przemycali imigrantów do Europy

Zatrzymano 10 członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy. Straż Graniczna ze Śląska rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą powiązaną ze środowiskiem krakowskich kibiców, która dokonywała przemytu imigrantów pochodzących z krajów arabskich na terytorium Niemiec i Austrii.

W dniach od 22 do 27 czerwca w Krakowie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali zatrzymania dziesięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu do państw Europy Zachodniej. Rozbicie grupy przestępczej to rezultat śledztwa poprowadzonego przez Straż Graniczną z Raciborza od 2015 roku pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty obejmujące kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, organizowanie imigrantom pochodzenia arabskiego nielegalnego przekraczania granicy Polskiej oraz granic innych państw Unii Europejskiej oraz przestępstwo fałszowania dokumentów.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.

(Na podst. Dziennik Zachodni)

Jeden komentarz

 1. moherowy beret

  Kibice po kryjomu przemycali imigrantów/uchodźców,ale wpadli.
  Natomiast władze Gdańska nie kryja się ze swoim pomysłem sprowadzili już i
  dalej będą sprowadzać obcych,zapewniać im wszelakie wygody włącznie z
  mieszkaniem,pracą,służbą zdrowia.Natomiast mieszkańcy Gdańska milczą i
  widocznie zgodzili się?
  http://www.gdansk.pl/migracje/Gdansk-wesprze-integracje-tysiecy-imigrantow-i-uchodzcow-Jest-plan,a,51699

Dodaj komentarz