Polska: Ukraińska V kolumna chce „kolorowej rewolucji”

Fundacja „Otwarty Dialog”, jawnie wspierana i finansowana przez Sorosa, zaleca rozpoczęcie w Polsce „kolorowej rewolucji” znanej z ukraińskiego Euromajdanu. Fundacja „Otwarty Dialog” została założona przez Ukrainkę mieszkającą w Polsce, Lyudmylę Kozlovską a kierowana jest przez jej męża, Bartosza Kramka, który opublikował i promuje na jej stronach antypaństwowy apel „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”.

W scenariuszu są: narastające protesty; bunt sędziów; strajk generalny; niepłacenie podatków; pikiety pod siedzibami rządu, partii i pod domami polityków PiS; ciągłe prowokowanie Jarosława Kaczyńskiego, które ma doprowadzić do rozstroju emocjonalnego i rozpadu PiS na frakcje. To tylko część kroków ogłoszonych przez szefa Rady Fundacji Otwarty Dialog. Bartosz Kramek stworzył go, bazując na doświadczeniu ukraińskiego Majdanu.

Protesty są podstawą oporu społecznego, ale nie wyczerpują katalogu instrumentów, których zastosowanie zwiększa skuteczność obywatelskiego nieposłuszeństwa. Radykalne metody oporu z krajów wschodnich usprawiedliwiają wyjątkowe w historii III RP okoliczności. Władza, która przeprowadza destrukcję życia publicznego i ustroju państwa w stylu wschodnim, musi się liczyć z adekwatną i analogicznie inspirowaną reakcją społeczeństwa. Niniejsze opracowanie prezentuje 16 punktów opartych m. in. na doświadczeniach wyniesionych z misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego Euromajdanu.

— ogłosił wczoraj na Facebooku Bartosz Kramek przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, założonej przez Lyudmylę Kozlovską, prywatnie jego żonę. Jak stwierdził, spodziewał się „zagrożenia zewnętrznego ze strony putinowskiej Rosji, ale nigdy – zamachu na konstytucję i rządy prawa ze strony demokratycznie wybranego polskiego rządu”.

Również Lider Związku Ukraińców w Polsce i negacjonista ludobójstwa na Wołyniu, Petro Tyma, znany m.in. z atakowania środowisk kresowych we współpracy ze ślązakowskimi separatystami z RAŚ entuzjastycznie udostępnia antypaństwowe treści w mediach społecznościowych.

Cześć komentatorów z prawej strony strony sceny politycznej, sceptycznie nastawionych do charakteru III RP, już wcześniej wskazywała na uruchomienie w Polsce technologii „kolorowej rewolucji”. Jak zauważył w udzielonym dwa dni temu wywiadzie Stanisław Michalkiewicz:

– Ja bym się bał tylko jednego: że Niemcy uruchomią tutaj zadaniowaną wywiadowczo część ukraińskiej diaspory w Polsce, bo to jest 1,5 miliona ludzi. Większość z nich to są porządni poczciwcy, którzy tu chcą pracować i jakoś sobie ułożyć życie, ale ze statystyki może wynikać, że 0,5%, może nawet 1%, może być zadaniowanych wywiadowczo i to nie przez ukraińską służbę bezpieki, tylko przez niemiecką BND. Dlaczego to mówię? Dlatego, że wiem z dobrego źródła, że co najmniej od półtora roku, czy od roku, mamy do czynienia z dużym przemytem broni z Ukrainy do Polski. Ta broń musi mieć jakiegoś odbiorcę. (…) Taką kropką nad ”i” to było to, że przed Świętami Wielkanocnymi – o ile dobrze pamiętam – zostały na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymane dwie Ukrainki, które przemycały działo 30mm, czterolufowe, o szybkostrzelności 4000 pocisków na minutę. Pytam, komu w Polsce potrzebna jest taka broń i do czego? Przecież nie do napadów na banki.

(Na podst. wPotylice.pl, wPrawo.pl)

Komentarz Redakcji: Co najmniej od czasu naszego raport z Euromajdanu w Kijowie ostrzegaliśmy przed finansowaniem, szkoleniem i uzbrajaniem ukraińskiej ekstremy realizującej interesy Zachodu. Dziś ci, którzy to robili, sami stają przed zagrożeniem „kolorową rewolucją” w Polsce, której największymi beneficjentami w obecnej sytuacji będą Niemcy i Soros.

8 komentarzy

 1. Pingback: USA: McCain na straży „demokracji” w Polsce – Ukraińcy wzywają do przeprowadzenia w Polsce drugiego „majdanu”. | forumdlazycia Tradycji Katolickiej

 2. Kolesiem powinna się zainteresować prokuratura,ponieważ to jest jawne nawoływanie do przestępstwa

 3. Jawna zdrada, zdelegalizować tych parszywców i won z Polski!

 4. moherowy beret

  Patriotyczna narodowa telewizja Republika lansowała fundację Otwarty Dialog i Bartosza Kramka.Ciekawa jestem czy teraz PIS zmieni zdanie na temat swoich dziennikarzy z telewizji Republika i o tej szemranej fundacji sponsorowanej przez Sorosa?Przecież to V kolumna w centrum Warszawy.
  https://medianarodowe.com/telewizja-republika-lansowala-dywersantow-sorosa/

 5. A kto zasiada w kierownictwie ABW i reszty służb porządkowych ? Wiecie jakiego są pochodzenia w większości ci z kierownictwa ? Kto w szczególności się kształci w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ? Nie ma co sobie i innym mydlić oczu na kogo jest parcie z Akcji Wisła.

 6. moherowy beret

  W szeregach PIS-u jest sporo „kretów” o poglądach banderowskich.
  Jeżeli PIS nie podejdzie poważnie do początków „kolorowej”rewolucji w Polsce,to
  wydarzenia przyśpieszą i zmiany przyjdą pod sztandarami banderowców.

 7. stały czytelnik

  Nawoływanie do przewrotu? Gdzie jest policja, bo wydaje mi się że powinna być pod drzwiami p. Kramka.

  • Redakcja Xportal

   ABW jest zbyt zajęte poszukiwaniem „działających na szkodę państwa ukraińskiego i/lub litewskiego”.

Dodaj komentarz