Polska: Coraz mniej „uchodźców”

O 75 proc. spadła liczba wniosków o azyl w Polsce. To efekt polityki rządu wobec imigrantów – pisze we wtorek „Rzeczpospolita”. Na polskich granicach w tym roku złożono tylko 554 wnioski o azyl dotyczące 1538 osób – wynika z danych Straży Granicznej.

To efekty restrykcyjnej polityki rządu wobec uchodźców – ocenia cytowana przez „Rzeczpospolitą” prawniczka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Marta Górczyńska.

Polska Straż Graniczna jest od dwóch lat krytykowana przez liberałów za restrykcyjne podejście nawet do osób deklarujących chęć złożenia wniosku o azyl. Wiele osób nie jest w ogóle dopuszczanych do postępowania azylowego. Otrzymują decyzje o odmowie wjazdu. Dziennie udaje się wjechać jednej rodzinie – dodaje Górczyńska.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, funkcjonariusze odpierają zarzuty. Straż Graniczna nie rozstrzyga zasadności przyznania bądź odmowy przyznania ochrony międzynarodowej, ale weryfikuje cel wjazdu i pobytu cudzoziemca w Polsce – tłumaczy podporucznik Agnieszka Golias, rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej.

(Za: rmf24.pl)

Komentarz Redakcji: Funkcjonariusze Straży Granicznej wzorowo wykonują zadania swojej służby mimo nacisków liberalnych mediów i szykanom ze strony „organizacji pozarządowych”. Niestety, w dalszym ciągu do Polski płynie wielotysięczny strumień ukraińskich imigrantów zarobkowych.

Jeden komentarz

  1. Jak wymusić na rządzie powstrzymanie zalewu Polski Ukraińcami ?

Dodaj komentarz