Polska: MEN usuwa Dmowskiego z podstawy programowej

W nowej podstawie programowej dla szkół podstawowych Ministerstwo Edukacji Narodowej usunęło Romana Dmowskiego z zestawienia postaci historycznych, o których uczniowie maja posiąść wiedzę.

Nowa podstawa programowa została upubliczniona 13 czerwca 2017 r.

We wcześniej obowiązującej podstawie programowej dla szkół podstawowych w dziale dotyczącym odrodzenia państwa polskiego figurował zapis: Uczeń zbiera informacje o zasługach dla państwa polskiego Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego.

W nowej podstawie programowej już go nie ma, zaś w jego miejsce pojawiła się formuła: Uczeń sytuuje w czasie i opowiada o Józefie Piłsudskim i jego żołnierzach.

Źródło: prawica.net

Komentarz Redakcji: Taka polityka historyczna obecnej obsady MEN nie zaskakuje; nigdy nie należy zapominać, że PiS to ostatnia partia na polskiej scenie politycznej ściśle wywodząca się z obsesyjnie anty-endeckiego KOR, w którym Antoni Macierewicz działał wspólnie z Adamem Michnikiem czy Janem Józefem Lipskim. Tym niemniej dywersję MEN należy uznać za działanie skandaliczne. Liczymy, że nie pozostanie ono bez odzewu. (A.D.) 

6 komentarzy

  1. Jesteśmy skundlonym narodem

  2. ktoś ich tu broni ?

  3. http://www.prawica.net/8147

    Korekta: Roman Dmowski jest nadal w podstawie programowej na rok 2017, wydanej w Dzienniku Ustaw dnia 24 lutego 2017 r. poz. 356. Nie ma go jedynie w dokumencie Ośrodka Rozwoju Edukacji „Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla przedszkoli i szkół podstawowych”, używanym przez nauczycieli.
    Jednocześnie więc zachował się, ale w dokumencie docierającym do nauczycieli z ORE – nie ma go.

  4. kolejny skandal

  5. Kolejna odsłona marksistowskiej istoty PIS-u. Przyznać trzeba, że udało im się omamić nas swoja niby prawicowością, gdy faktycznie to komunistyczna swołocz.

  6. CO TE GNOJKI edukacyjne ” WYPRAWIAJĄ …TO GŁOWA MAŁA :(((…..

Dodaj komentarz