Palestyna: Syn premiera Netanjahu oskarżony o antysemityzm

Żydowsko-amerykańska Liga Przeciw Zniesławieniu (ADL) potępiła Yaira Netanjahu, 26-letniego syna premiera Benjamina Netanjahu, za umieszczenie na Facebooku mema o „antysemickim” – jak przekonują przedstawiciele ADL – wydźwięku. Oburzenie organizacji wzbudził fakt, że przedstawione na nim postacie nawiązują (poza jednym wyjątkiem) do stereotypowego wizerunku Żyda-cwaniaka, który zaciera ręce z uśmiechem na ustach.

Na obrazku widać znanego spekulanta George’a Sorosa machającego kulą ziemską przed oczyma Reptilianina (przedstawiciela rasy, która – według wyznawców jednej z teorii spiskowych – w rzeczywistości rządzi światem), który z kolei macha symbolem alchemicznym przed oczyma Iluminata. Ten natomiast macha pieniędzmi przed nosem byłego premiera Ehuda Baraka (lidera Izraelskiej Partii Pracy), który kusi urną wyborczą Eldada Yaniwa; ten zaś kusi jedzeniem Meni Naftali. Podpis pod memem brzmi „łańcuch pokarmowy”.

Naftali czyli „ostatni w łańcuchu pokarmowym” w przeszłości był zatrudniany przez rodzinę Netanjahu w charakterze służącego, a teraz oskarża żonę premiera Sarę o mobbing. Jak wiadomo, wcześniej miała go łajać… za jego osobistą żarłoczność oraz przygotowywanie zbyt obfitych posiłków. Według byłego służącego, żona premiera miała mu kiedyś powiedzieć: „Jesteśmy Europejczykami, jesteśmy delikatni – i nie jemy tyle co wy, Marokańczycy [Naftali pochodzi z diaspory Żydów marokańskich]… napychasz nas tym jedzeniem, a potem zrobią nam zdjęcia za granicą i powiedzą, że jesteśmy grubi” (sic!).  Z kolei Eldad Yaniw jest politycznym przeciwnikiem obecnego premiera – jako lider pomniejszej, opozycyjnej partii Eretz Hadasza obiecuje zwalczanie korupcji oraz niedozwolonych związków ludzi władzy i wielkiego biznesu (tzw. crony capitalism – co można przetłumaczyć jako „kapitalizm kumoterski”), czyli dwóch ważniejszych patologii trawiących obecnie „Izrael”.

Mema syna Netanjahu zauważyły (i doceniły – na swój sposób) światowe portale alt-rightowe. Amerykański „The Daily Stormer” pisze, że „Syn Netanjahu umieszcza w sieci fantastycznego mema, w którym oskarża Żydów o obalanie jego ojca Żyda”.

Natomiast Ehud Barak spytał na Twitterze: „Czy to słyszy ten chłopak w domu? Czy to jest genetyczne, czy to tylko jego choroba psychiczna?”. Zalecił też synowi premiera wizytę u psychiatry. Yair w odpowiedzi wysłał Baraka do geriatry. Zaś żydowski minister ds. komunikacji Ayoub Kara bagatelizuje sprawę – mówiąc, że syn Netanjahu to „dzieciak, który bawi się Facebookiem”.

(na podst. rp.pl, ynetnews.com)

2 komentarze

  1. Nie jestem pewien ale chyba tak.On wypowiedział się (zgodnie z prawdą) że zagrożeniem nie sa neofaszyści tylko lewacy od Antify.Bardzo oryginalnie jak na Żyda.

  2. ArisheKampfer

    Top lel, jeśli to nie jest hoax to świat staje się coraz bardziej upośledzony z godziny na godzinę. Memy były błędem.

Dodaj komentarz