Białoruś: Areszt za propagowanie libertarianizmu

Do białoruskiego zakładu karnego trafił rosyjski historyk filozofii Piotr Riabow, ukarany za wygłoszenie wykładu o anarchizmie i libertarianizmie. 9 października oddział specjalny milicji odwiedził jego wykład w grodzieńskim Centrum Życia Miejskiego, co skończyło się przerwaniem wystąpienia pod tytułem „Libertariańska myśl społeczna ostatniego trzydziestolecia XX wieku i początku XXI wieku”. Zatrzymano wtedy słuchaczy i prowadzącego wykład.

Milicja przez 5 godzin przetrzymała ok. 20 uczestników wykładu na komendzie. Od wszystkich zatrzymanych zebrano odciski palców oraz każdy z nich musiał wytłumaczyć się, dlaczego uczestniczył w wykładzie. Uczestnicy wykładu zostali również poinformowani, że została wszczęta sprawa o udział w nielegalnym zgromadzeniu. Sam Riabow został uznany za winnego czynu chuligańskiego i skazany na 6 dni aresztu.

(na podstawie belsat.eu opracował T.Sz)

Komentarz Redakcji: Tak będzie w akapie. (T.Sz)


2 komentarze

  1. A libertarianie i wszystkie kuce Korwina w zwarciu ból napewno mają, bo niektórzy nawet pozytywne mniemanie o Baćce mają, Korwin chyba też hehe

  2. Smutne jest to, że artykuł i tytuł ma taki wydźwięk, jakby tam walczyli z libertarianizmem, a po prostu to było nielegalne.

Dodaj komentarz