Węgry: Kryzys w stosunkach z Ukrainą

Pawło Klimkin, minister spraw wewnętrznych Ukrainy oskarżył rząd węgierski o wspieranie separatyzmu na Zakarpaciu. Wczoraj bowiem (11. października) władze w Budapeszcie ogłosiły zamiar przeprowadzenia akcji o wiele mówiącej nazwie „Samookreślenie dla Zakarpacia”. Ma się ona odbyć w najbliższy piątek (tj. 13. października).

Jest to kolejne uderzenie w Ukrainę ze strony Węgier, następujące po ogłoszeniu przez Kijów reform edukacyjnych, radykalnie ograniczających nauczanie w językach mniejszości narodowychWczoraj ogłoszono gotowość żądania sankcji na forum UE, jeśli ustawy nie zostaną cofnięte. Jeszcze wcześniej Budapeszt zagroził rewizją umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

(Na podst. lenta.ru, inf. własne)


Jeden komentarz

  1. No tak, nasi „bratankowie” umieją konkretnie odpowiedzieć na prowokacje i szykany ze strony żydowskich wywrotowców w Kijowie, za to nasza pseudoprawica spod znaku „świętej kaczki” siedzi jak mysz pod miotłą i pozwala żydobanderowcom prześladować naszych rodaków, a nawet atakować polskie placówki dyplomatyczne. Aż chciałoby się być Węgrem.

Dodaj komentarz