Polska: Mniejszość niemiecka rejestruje partię polityczną

Pochodząca z województwa opolskiego mniejszość niemiecka złożyła do sądu w Warszawie wniosek o zarejestrowanie własnej partii politycznej. Poseł Ryszard Galla liczy na przyjęcie wniosku przez sąd jeszcze w tym roku.

Nowa partia ma nosić nazwę „Regionalna Mniejszość z Większością”. Wniosek o jej rejestrację wraz zebranym tysiącem podpisów złożono w sądzie w Warszawie. Ryszard Galla twierdzi, że podjęcie decyzji o rejestracji partii jest wynikiem informacji o potencjalnych zmianach w ordynacji wyborczej.

„Dochodziły do nas głosy, że przyszłe wybory będą dedykowane partiom politycznym, więc postanowiliśmy się zabezpieczyć. Liczę, że za dwa, trzy tygodnie powinien być już rozpatrzony”, powiedział Galla.

Według posła ugrupowanie ma odwoływać się do wartości bliskich chrześcijańskiej demokracji i dbaniu o interes wspólnoty regionalnej.

(na podstawie wpolityce.pl opracował Tomasz Szymkowiak)


Jeden komentarz

  1. Piotr Kozaczewski

    „…ma odwoływać się do wartości bliskich chrześcijańskiej demokracji …” – czyli co? Rozwody, pedalstwo, aborcja na żądanie i eutanazja na żądanie, plus Jugendamty?

Dodaj komentarz