[FALANGA] Czarne Święta dla lichwiarzy

W nocy z 22 na 23 grudnia falangiści z całej Polski ruszyli na ulice swych miast by po raz kolejny bezpośrednią dywersją napsuć krwi lichwiarzom spod znaku „kredytów chwilówek„, nachalnie i cynicznie promowanych zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia. Podczas akcji witryny sześciu siedzib lichwiarskiego biznesu w Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy i Trójmieście zostały zaklejone wielkoformatowymi, czarnymi plakatami z hasłami „Akcja Raskolnikow” oraz „Niszczyć lichwę siekierami”. Pozyskano również pewną liczbę bannerów reklamujących „chwilówki”, które poddane falangistowskiemu recyklingowi będą miały jeszcze szansę zaprezentować światu diametralnie odmienny przekaz. Korzystając z okazji, plakaty z hasłami propagandowymi Organizacji Falanga i Xportal.pl („Falanga walczy!”, „Intifada – Izrael skona”, „Zastrzel telewizor, spal gazetę – czytaj Xportal.pl”) umieszczono także w pobliżu kilku ośrodków akademickich, gdzie poczekają na powrót studentów po przerwie świątecznej.

Od pewnego czasu można zaobserwować ograniczanie zasięgu lichwiarskiej reklamy, pojawiają się także doniesienia o spadku popularności tej formy drenażu portfeli najbiedniejszych Polaków. Oznacza to, że tym bardziej należy wzmóc wysiłki w ramach Akcji Raskolnikow, do czego zachęcamy wszystkie antybanksterskie i antykapitalistyczne środowiska.


9 komentarzy

 1. Lichwa to grzech śmiertelny. Grzech popełnia również pożyczkobiorca, o ile nie pożycza w celu ratowania życia.

  Nikt rozsądny nie ubiega się o takie pożyczki, jedynie osoby przymuszone okolicznościami. Lichwa powinna być nielegalna również w Polsce.

 2. ArisheKampfer

  Szanuje

 3. Andrzej Katan

  Ale dlaczego? Nikt nikomu nie karze brac kredytu o oprocentowaniu 200% rocznie. A jak ktos jest naiwny i mial dwoje z procentow w 6 stej klasie szkoly podstawowej to niech traci.
  Lichwa jest nielegalna w panstwach arabskich ale dlaczego zabraniac sprzedawania zlego i drogiego towaru?
  Jak ktos glupi to niech traci.

  • Redakcja Xportal

   Lichwa i kredyt są rakiem, drenującym wszystkie siły narodu i tworzącym kastę plutokratów. Krucjata przeciwko nim to obowiązek każdego godziwego człowieka.

   http://xportal.pl/?p=29652

  • „ale dlaczego zabraniac sprzedawania zlego i drogiego towaru?
   Jak ktos glupi to niech traci.”

   Problem w tym że często na głupocie danej osoby cierpią całe rodziny. Tak jak z powodu chociażby alkoholizmu. Człowiek posiada swój rozum i wolną wolę. Ale z drugiej strony reklama lichwy jest wciskana dosłownie wszędzie: na słupach i tablicach, na samochodach, w Internecie, w telewizji itp. To że ktoś tam jest głupi nie oznacza że zło powinno się panoszyć. Obowiązkiem prawych ludzi jest walka z lichwą (jak i innymi patologiami).

   Wyrazy uznania dla Falangi!

 4. Popieram ..!!! Provident podobno oficjalnie jest w UK zakazany.. TO MOŻE I U NAS OFICJALNIE ZAKAZAĆ..!!! PS POZA TYM, RODAKU ZASTANÓW SIĘ 10 X ZAMIAST WEŻ-
  MIERZ JAKĄŚ POŻYCZKĘ..!! A MOZĘ NIE MA TAKIEGO „MUSU”, ABY JĄ BRAĆ..!!

 5. 100% poparcia!

 6. Dobra akcja. Moje poparcie

Dodaj komentarz