Polska: Spełnia się proroctwo Lecha Kaczyńskiego

Micheil Saakaszwili, były obywatel Ukrainy i Gruzji, a wcześniej prezydent tego ostatniego kraju, został wydalony do Polski. Wcześniej to właśnie z terytorium Rzeczypospolitej apatryda ten nielegalnie przedostał się na Ukrainę.

Saakaszwilego zatrzymała w Kijowie ukraińska Straż Graniczna, po czym został on odesłany samolotem do Warszawy z lotniska w podkijowskim Boryspolu. Strona polska uwzględniła wniosek Ukraińców o jego przyjęcie z uwagi na posiadane przez małżonkę Saakaszwilego obywatelstwo Królestwa Niderlandów, a więc kraju członkowskiego UE. Co ciekawe, w 2017 roku w obliczu problemów narastających na Ukrainie u Saakaszwilego, nadanie byłemu prezydentowi Gruzji obywatelstwa tzw. Republiki Litewskiej proponował pochodzący z tego „państwa” europoseł Petras Auštrevičius.

Usunięcie Saakaszwilego – którego wcześniej obywatelstwa pozbawić zdążyły Gruzja i Ukraina – odbyło się w ramach tzw. readmisji, czyli odesłania do państwa, z którego nielegalnie przedostał się on na Ukrainę.

Obecnie były prezydent Gruzji i były gubernator obwodu odeskiego jest zakwaterowany w jednym z warszawskich hoteli, gdzie znajduje się pod ochroną policji.

(Na podstawie Onet.pl, TVN24.pl, Zw.lt)

Od Redakcji: „Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę” – jak widać, podczas niesławnego wiecu w Tbilisi w 2008 roku Lech Kaczyński przewidział ścieżkę kariery politycznej Micheila Saakaszwilego.


2 komentarze

  1. Kłamstwo Gruzja sprowokowała to raz a dwa sam Smoleńsk to mistyfikacja, mordu dokonano w Warszawie . Kolejne bajki o Ukrainie gdy tymczasem Ukraina sprzedaje broń Rosji a prezydent Ukrainy płaci podatki za fabryki czekolady w Rosji. Co jest celem ? – złoża i wojna by zmniejszyć populację zarówno w Rosji jak i USA żydostwo , które normalnie spotyka się w klubie Bilderberga i innych tego typu tworach. Zapomnieliście jak nas USA i WB sprzedał Rosji jak się podzielili światem. Wojny tylko po to by goje się bały i ginęły przy okazji dając zarabiać.

  2. dobry komentarz 🙂

Dodaj komentarz