Włochy: Atak bombowy na Casa Pound

Kwatera włoskiego ruchu Casa Pound w mieście Trento (polski Trydent) stała się celem zamachu bombowego, jaki miał miejsce wczoraj około godziny 4:30 czasu miejscowego. Zaimprowizowany ładunek wybuchowy został wtedy wrzucony przez wejście do środka gmachu. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał, natomiast budynek poniósł uszkodzenia. Na jego ścianie nieznani sprawcy umieścili również napis: „Jedynym użytecznym zawsze głosem – antyfaszyzm”.

Napis wykonany przez „antyfaszystów” (źródło – Facebook)
Jak widać, bomba zdetonowana przez „potężnych antyfaszystów” nie spowodowała dużych zniszczeń (źródło – Facebook)

Filippo Castaldini, lokalny zwierzchnik Casa Pound łączy incydent z ogłoszeniem wyników obecnych wyborów (link). Zarazem deklaruje on, że członkowie ruchu nie porzucą „ani jednego pola walki, ani jednego Włocha” i nie dadzą się zastraszyć lewicowym chuliganom czy wręcz terrorystom, niezdolnym do otwartej konfrontacji. Warto tu nadmienić, iż to już drugi atak na siedzibę Casa Pound w Trento – pierwszy miał miejsce w 2014 roku.

(na podstawie rt.com, FB, Twitter)

Komentarz Redakcji: Zaistniała sytuacja wpisuje się w kontekst zaostrzającego się w ostatnich latach sporu między włoską skrajną „prawicą” a „lewicą”. Warto pamietać, że silniejszą polaryzację światopoglądową, nie tylko wśród osób działających w różnych ruchach i partiach, ale wśród ogółu społeczeństwa, Włochy „zawdzięczają” kryzysowi ekonomicznemu i masowemu napływowi tzw. uchodźców. Oba zjawiska są konsekwencją polityki UE (czyli głównie Niemiec).

Jeden komentarz

  1. Oberschlesier

    (((Subhumanity intensifies)))

Dodaj komentarz