Polska: Odszkodowania dla Ukraińców?

Według informacji, przekazanych przez Gazetę Wyborczą, 85 letni mieszkaniec Bieszczad otrzyma od państwa rekompensatę za przymusowe wysiedlenie, przeprowadzone w ramach Akcji Wisła w 1947 r. Po trwającym 15 lat procesie sąd przyznał mu 390 tyś. zł zadośćuczynienia. Sprawa ma charakter precedensowy, bowiem poprzednio zbliżone roszczenia były oddalane przez wymiar sprawiedliwości. Niewykluczone więc, że niebawem wpłyną kolejne wnioski o odszkodowania.

Komentarz Redakcji: Taka decyzja wymiaru sprawiedliwości wydaje się być nader niebezpieczna w obecnej sytuacji. Z jednej bowiem strony mamy do czynienia z napływem roszczeń osób pochodzenia żydowskiego, połączonych z intensywną nagonką na Państwo Polskie i wspieranych przez establishment Stanów Zjednoczonych (słynna ustawa 447). Z drugiej doszło do rozbudzenia szowinistycznego nacjonalizmu na Ukrainie (którego niektóre odłamy zgłaszają pretensje terytorialne wobec Polski) oraz napływu tamtejszej ludności do naszego kraju. Nietrudno się domyślić, iż omawiany werdykt sądowy może działać tylko pobudzająco na zewnętrzne grupy pragnące wzbogacić się kosztem Polaków.

(na podst. Onet.pl, Wyborcza.pl oprac. W.D.)

Oddział Milicji Obywatelskiej ustawiony do przeglądu. Pogórze Dynowskie 1946 rok w czasie walk z UPA

 

3 komentarze

  1. Matwiej Płatow

    To Ja pytam :Ten tzw.,sędzia”to Polak?????? ,a może U————-??????????? KIEDY UKRAINA zwróci Kresy ,Kiedy zapłaci potomkom Polaków z Wołynia ,Podola,Bieszczad,Lubelskiego ,Podkarpackiego????????????????????? .Ich trzeba było wysiedlić na Ukrainę.ŻADNEJ Mniejszości Ukraińskiej w Polsce.

  2. A jednocześnie Polacy okradzeni ze swoich nieruchomości w ramach dekretu Bieruta są przez sądy spławiani i nie mogą doprosić się zadośćuczynienia. Coś tu zaczyna bardzo śmierdzieć.

Dodaj komentarz