Polska: Rząd pada na twarz przed Zachodem

Sejm RP, głosami rządowej większości, zaakceptował modyfikacje w obecnie obowiązującej ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Polega ona na uchyleniu art. 55a, który groził sankcjami karnymi, za przypisywanie Polsce odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy. Wzbudzał on poważne kontrowersje na całym świecie, budząc wściekłość zwłaszcza środowisk żydowskich. Przypomnijmy, że pod ich wpływem, republikański rząd USA zaczął naciskać na Polskę by wycofała się z nowelizacji ustawy. Co ciekawe rzeczniczka rządu Beata Mazurek jeszcze niedawno twierdziła, iż nie ma planów jakichkolwiek zmian w ustawie. Obecna nowelizacja spotkała się już z falą krytyki środowisk patriotycznych, oraz pewnym oporem w samym parlamencie. Na podkreślenie zasługuje tu postawa posła Roberta Winnickiego, który podjął próbę blokady mównicy.

Prawie jednocześnie doszło do drugiego znamiennego wydarzenia: podpisania porozumienia, w sprawie dostaw skroplonego gazu ziemnego z Ameryki do Polski. Na jego podstawie będzie można zawierać konkretne umowy na kupno gazu (w ilości do 5,5 mld. metrów sześciennych rocznie). Zatem nie jest to jeszcze kontrakt handlowy. Dokładne warunki (zwłaszcza prawdopodobna cena) pozostają tajemnicą. Wiadomo tylko, że porozumienie jest długoletnie albowiem dotyczy aż dwudziestu lat. Sytuacja taka może zastanawiać, zwłaszcza jeśli się zważy się na wcześniejszą krytykę rządzącej partii skierowaną przeciwko obecnemu kontraktowi gazowemu z Gazpromem. Wielu ekspertów sugeruje zaś, że amerykański surowiec może się okazać droższy od rosyjskiego. Wprawdzie środowiska rządowe zdecydowanie temu zaprzeczają, ale nimb tajności, każe odnosić się do ich zapewnień z pewną dozą nieufności. Natomiast zbieg okoliczności z jednoczesnym uchyleniem zmian w ustawie o IPN jest nader znamienny.

(na podst. onet.pl/energetyka24.pl)

4 komentarze

  1. ??? Izrael to nie Zachód.

  2. Marcin Zbrojnik

    w 100 lat od odzyskania niepodległości Rząd Rp ugina się pod żądanianiami innych państw . Śmiech na sali :)))))

  3. Piłsudczyk

    Niczym w proroczym słowach Łukasza Stanisławowskiego, nasz rząd ponownie ugiął się pod potęgą Izraela. Najpierw ubój rytualny, a teraz to…

  4. Ryszard Kubaszko

    Agentura żydowsko-jankeska w działaniu…

Dodaj komentarz