Włochy: Biskup Schneider krytycznie o masowych migracjach

W wywiadzie udzielonym mediolańskiej gazecie Il Giornale biskup pomocniczy Astany Athanasius Schneider ostro skrytykował procesy masowej migracji z Azji i Afryki do Europy, określając je jako część planu rozmycia chrześcijańskiej tożsamości naszego kontynentu. „Zjawisko tzw. imigracji oznacza długo przygotowywany i zaaranżowany przez światowe mocarstwa plan radykalnej przemiany chrześcijańskiej oraz narodowych tożsamości Europy (…). Te siły używają olbrzymiego potencjału moralnego Kościoła i jego struktur aby osiągnąć swój antychrześcijański i antyeuropejski cel” – powiedział biskup Schneider dodając, że jest to nadużycie prawdziwej koncepcji humanizmu oraz chrześcijańskiego przykazania miłości.

Duchowny odpowiedział też na szereg pytań dotyczących innych kwestii. Zapytany o stosunek do nowych, eurosceptycznych władz Włoch odrzekł, iż godnym pochwały są działania każdego europejskiego rządu zmierzające do podkreślenia suwerenności państwa oraz historycznej, kulturowej i chrześcijańskiej tożsamości w opozycji do „czegoś w rodzaju nowego Związku Sowieckiego” o „jednoznacznie masońskiej ideologii” – Unii Europejskiej.

Biskup mówił także o obecnej w Kościele „doktrynalnej konfuzji”, kontrowersyjnej encyklice papieża Francisza Amoris laetitia czy interkomunii, podkreślając, że umożliwienie dostępu do sakramentu Komunii św. tym, którzy odrzucają wiarę katolicką jest kłamliwe. Poruszył też temat wychowywania dzieci przez pary homoseksualne: „Kościół Katolicki, jak każdy człowiek o zdrowym rozsądku i chłopskim rozumie zawsze odrzucał praktyki homoseksualne. Powierzanie dzieci homoseksualnym tzw. parom jest pogwałceniem podstawowego prawa dziecka do wychowania przez tatę i mamę. Adopcja dzieci przez homoseksualne tzw. pary oznacza moralną krzywdę dla dzieci, tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych. To zjawisko przejdzie do historii jako jeden z największych upadków cywilizacji. Ci, którzy codziennie walczą z tą wielką niesprawiedliwością są prawdziwymi przyjaciółmi dzieci i bohaterami naszych czasów”.

(na podst. lifesitenews.com oprac. M.G.)

Dodaj komentarz