Konrad Rękas: Nasi okupanci

Najpierw wypadki. Coraz więcej wypadków i „zdarzeń drogowych”. Teraz zaczęły się bójki i wprost napady. Można powiedzieć, że amerykańscy żołnierze w Polsce zaczynają się aklimatyzować. Całkiem u siebie poczują się pewnie, gdy w końcu kogoś zastrzelą. I raczej nie będzie to żaden zewnętrzny agresor, tylko jakiś Bogu ducha winny nasz rodak przekonany, że przecież ta banda przyjechała tu go bronić…

Cóż, powiedzmy cynicznie: każdy kolejny Polak i Litwin pobity przez tych prymitywów w amerykańskich mundurach – to rosnąca świadomość naszych narodów, że mamy do czynienia z okupacją, a nie „sojuszniczą pomocą”. Mimo festynów, oficjalnego świętowania przyjazdu kolejnych jednostek, całej tej celebry – prawda wychodzi na jaw. USArmy rekrutowana jest z najgorszego, często przestępczego elementu, ci ludzie nie mają pojęcia dokąd zostali wysłani, mają gdzieś lokalne zwyczaje i traktują Polskę i Litwę nie lepiej od Iraku czy Afganistanu – jak kraje podbite. W dodatku jest już jasne, że nie spełniają się też zapowiedzi rzekomego ożywienia gospodarczego związanego z przyjęciem USArmy. Ta jest samowystarczalna – to znaczy od krajów-gospodarzy bierze miliardy za swoje stacjonowanie, ale pieniądze te pracują dla amerykańskiej gospodarki, G.I.Joes jedzą amerykańskie jedzenie, kupują amerykańskie towary we własnych sklepach – a Polaków i Litwinów mogą co najwyżej pobić i zgwałcić, a nie dać im zarobić.

No i jest jeszcze kwestia psychologiczna: skoro ta rzekomo niezwyciężona armia nie umie nawet bez wypadku przejechać po polskich i litewskich drogach – to jak można wierzyć, że stanie przeciw takim Rosjanom, którym żadne wyboje nie straszne? – powinni zastanowić się Polacy. I to jest bardzo dobry moment, by pomyśleć też już jak się tej uciążliwej i żenującej amerykańskiej „opieki” pozbyć…Zwłaszcza, zanim zostanie ona uzupełniona o obecność w Polsce broni jądrowej, niosącej za sobą już bezpośrednie zagrożenie byle wypadkiem, nie mówiąc już o ściąganiu na nasz kraj zainteresowania terrorystów i nieuchronnej groźby odwetu w przypadku zaostrzenia sytuacji międzynarodowej.

Armia amerykańska stanowi więc oczywiste zagrożenie bezpieczeństwa Polski i Litwy – ma tu jednak zadania do spełnienia. Nie tyle polityczne i militarne, co finansowe. Nie tylko stanowi pretekst do ściągania powiększonego haraczu, ale i strzeże konkretnych przedsięwzięć – gazoporotu w Świnoujściu i Floating Storage and Regasification Unit w Kłajpedzie, czyli ważniejszych nawet od wojska instrumentów amerykańskiej kolonizacji Europy. Ponadto to także dzięki obecności amerykańskich żołnierzy – ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher może dyktować posłom na polski Sejm dyktować czym im wolno się zajmować (tj. zmieniać prawo pod dyktando USA i Izraela), a co jest surowo zabronione (ograniczanie samowoli i antypolskiej kampanii mediów należących do kapitału amerykańskiego). A przecież to śmiech na sali: czy narody o wielowiekowych tradycjach, mające wpisaną w swoją świadomość niezgodę na niewolę, potomkowie zwycięzców spod Grunwaldu, chlubiący się udziałem swoich ojców i dziadów w pokonaniu hitleryzmu – długo jeszcze pozwolą sobą tak pomiatać?

Mówiąc krótko: Amerykanie w Polsce i na Litwie biją i przejeżdżają zwykłych ludzi, musztrują i rozkazują politykom, wyprowadzają miliardy dolarów, a oba kraje to dla nich gorzej niż Puerto Rico. W dodatku tak w mundurach, jak i w przebraniu dyplomatów przysyłają nam najgorszą hołotę. Hołotę, która już dawno nadużyła nawet ogromnej środkowo-europejskiej gościnności. Im więc szybciej pozbędziemy się okupantów – tym lepiej, zdrowiej i bezpieczniej dla wszystkich. Nawet dla tych amerykańskich nieudaczników.

 

Konrad Rękas

Rosyjskojęzyczna wersja tekstu ukazała się na portalu https://www.pravda.ru/

 

3 komentarze

 1. Dla tych co nie znają języka rosyjskiego, przetłumaczyłem wypowiedź pisarza i polityka – towarzysza Eduarda Limonowa.
  Obecni w studiu liberałowie reagują głupimi uśmieszkami i docinkami.
  Ale zwykli ludzie na widowni biją mu brawo.

  „Jak wszyscy wiemy Stany Zjednoczone to państwo agresywne, najbardziej agresywne państwo na świecie. Jeżeli nie będzie Stanów to znikną problemy świata i wszystko się uspokoi. Tak więc polityka zagraniczna Rosji powinna być ukierunkowana na zniszczenie tego państwa. To niemożliwe by zniszczyć go w wojnie międzypaństwowej. Można go uderzyć tylko na jego własnym terytorium. Nasze służby w czasach radzieckich były wszechmocne. Gdzie są dzisiaj? Dlaczego Trump buduje ścianę na granicy z Meksykiem, a my do kurwy nędzy nie pomagamy Meksykowi zniszczyć Stany Zjednoczone i odebrać im terytoria które kiedyś USA zabrały Meksykowi. Czy dziś się tym zajmujemy? Nie! Cały czas słuchamy „co powiedzą Stany?”. „Oni nas pochwalili. Och jak wspaniale”. A jest to wróg. Ile można dyskutować czy jest to wróg czy nie. Oczywiście że to wróg. Popatrzcie na ich działania. O czym w ogóle rozmawiać? W odróżnieniu od rozmówców, ja sam żyłem w USA ponad 5 lat. Nie żyłem wśród wysokich sfer, nie pracowałem w korporacjach, zarabiałem na życie początkowo w domu starców sprzątając gówna, później na budowach (jestem dobrym murarzem). Dla mnie jest jasne, że ten kraj będzie się mieszała w życie innych narodów dopóki będzie istnieć. Pamiętamy jak Kartagina denerwowała Rzym. I Katon mówił „Kartaginę należy zniszczyć”. Tak więc skupmy się na tym. Gdzie są nasze instytucje i wszechmocne służby? Zajmują się diabli wiedzą czym, zamiast podburzać Meksykanów coraz bardziej. ”

 2. Dwa filmiki z mądrymi przemyśleniami rosyjskiego pisarza i naszego przyjaciela – towarzysza Eduarda Limonowa

  Limonow krótko o konieczności zniszczenia państwowości Stanów Zjednoczonych
  (liberałowie obecni w studiu głupimi uśmieszkami usiłują pokryć swoje zmieszanie po usłyszeniu kilku słów prawdy. Limonow – klasa sama w sobie!)
  https://www.youtube.com/watch?v=lqThhEfoXX8

  Limonow: Rosja ma misję – położyć kres hegemonii USA
  (spokojny merytoryczny wywiad z rosyjskim politykiem-pisarzem)

 3. Niech żyje wolna Polska!
  Niech żyją wolne narody świata!
  Pokonamy imperializm!

  https://www.youtube.com/watch?v=QXi47yrl-nw

Dodaj komentarz