Masz prawicowe lub antysystemowe poglądy? Już niedługo twoja MasterCard może przestać działać!

Dystopia, w której wielkie korporacje odcinają nieprawomyślnych ludzi od konta bankowego zaczyna realizować się na naszych oczach. Na pomysł, by wprowadzić regulację uzależniającą świadczenie usług bankowych od poglądów politycznych klienta, wpadła korporacja MasterCard. Pomysł zaakceptowała już Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (United States Securities and Exchange Commission, SEC).

Fakt, że SEC dał zielone światło temu pomysłowi zasadniczo oznacza, że SEC wspiera ideę cenzurowania różnych grup w celu zamrożenia środków osób, z którymi się nie zgadza – powiedział Ben Swann w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji anglojęzycznej Russia Today.

To kolejna odsłona „wolności” świata liberalnych demokracji. Nie ustaje cenzura wobec środowisk prawicowych i konserwatywnych w mediach społecznościowych. W nocy z czwartku na piątek portal Facebook w ramach zorganizowanej akcji zablokował setki „nieprawomyślnych” stron i kont na całym świecie.

Z całego świata napływają także informacje o blokowaniu platform do społecznościowego zbierania środków na działalność (ang. crowdfunding).  Również takiego rodzaju dyskryminacji wielokrotnie doświadczały media związane z Xportal.pl, w tym m. in. na polskojęzycznym serwisie Patronite, gdzie wielokrotnie odmawiano nam rejestracji. Wciąż można wspierać nas TUTAJ

(na podst. RT.com, facebook.com)

 

 

3 komentarze

  1. Ciekawe co zrobią jak kazdy założy sobie drugie konto ze jest gejem albo zmienił wlasnie płeć albo jest synem lesbijki murzyna i eskimosa.

  2. Była kiedyś taka akcja ‚Polska bezgotówkowa’, czyli wygląda na to, że jakby to hasło weszło w życie to mogliby nas wyłączyć z normalnego funkcjonowania

Dodaj komentarz