Ile będzie kosztowała Polskę obecność amerykańskich wojsk okupacyjnych?

W środę Andrzej Duda i Donald Trump podpiszą w Białym Domu polityczną umowę o zwiększeniu zaangażowania sił zbrojnych USA nad Wisłą. Do samego końca rozmów trwały negocjacje o finansowaniu obecności US Army. Ostatecznie ustalono, że Polska przekaże jednorazowo ok. 2 mld USD na modernizację poligonów i infrastruktury wojskowej, z której będą korzystali Amerykanie.

           Środki te zostaną wydane w ciągu dwóch–czterech lat, w miarę postępu prac. Później Polska będzie pokrywać koszty mediów, z których będą korzystać amerykańskie wojska, w tym elektryczności, wody, ogrzewania. To rachunek kilkudziesięciu milionów złotych rocznie.

(na pods. rp.pl/ oprac. Eugeniusz Onufryjuk)

4 komentarze

 1. A ile kosztuje wolnosc i zycie Polakow?

  Gdyby amerykanskie wojska stancjonowaly w Polse w 1939 nie byloby wojny i kraj uniknalby kolejnego rozbioru przez Niemcy i Rosje podczas ktorego zgineli miliony Polakow.

  Kto nie zna/nie pamieta historii jest skazany na jej powtorzenie.

  A moze ktos znowu woli obecnosc rosyjskich wojsk okupacyjnych?

  • Zdecydowaliśmy się opublikować ten komentarz dla potomnych. Trafi kiedyś do archiwum pt. „Efekty masowego prania mózgów we Wschodniej Flance”.

 2. Dyżurny Psychiatra Kraju, Cezary Piotr Tarkowski

  Dlatego radzę: Wybierajcie sobie dalej żydów i zdrajców do rządzenia Polską.

 3. Dyżurny Psychiatra Kraju, Cezary Piotr Tarkowski

  Każda żydowska inicjatywa „dla Polaków” w interesie żydów, kosztuje nas bardzo drogo. Płacimy wielokrotnie wyższe daniny i haracze niż inne narody, co wynika z zoologicznej, bezgranicznej nienawiści żydów do Polaków.

Dodaj komentarz