Nowa książka o rozbiciu Jugosławii już w sprzedaży!

Na stronach Wydawnictwa Revolta ukazała się książka rzucająca nowe światło na proces rozbicia państwa Słowian południowych i konflikty etniczne wewnątrz państw sukcesyjnych.

Autorzy książki „Mieliśmy swój dom, w którym byliśmy szczęśliwi…” pod redakcją prof. Radosława Zenderowskiego w sposób wielopoziomowy wyjaśniają przyczyny, przebieg i następstwa krwawego rozbicia Jugosławii.

Autorem rozdziału I jest Bartosz Bekier, który opisuje genezę jugoslawizmu, powstanie i upadek „pierwszej” oraz „drugiej” Jugosławii, przebieg walk i konfliktów etnicznych oraz geopolityczne tło rozbicia państwa Słowian południowych, a także jego polityczne i demograficzne następstwa. W rozdziale II prof. Rafał Wiśniewski i Izabela Bukalska opisują wyzwania metodologiczne stojące przed naukowcami, których przedmiotem badań są konflikty zbrojne. W rozdziale III prof. Radosław Zenderowski przedstawia wyniki badań własnych dotyczących konfliktów etnicznych na terytorium byłej Jugosławii, przytaczając m. in. relacje migrantów z państw postjugosłowiańskich.

 

Mieliśmy swój dom, w którym byliśmy szczęśliwi… Konflikty etniczne na terytorium byłej Jugosławii

3 komentarze

 1. KILKA CIEKAWYCH INICJATYW WYDAWNICZYCH ZE ŚWIATA:
  Francja:
  https://www.editions-ars-magna.com/
  Grecja
  https://neageneabooks.gr/
  Hiszpania
  https://edicionesfides.com/
  Włochy
  http://www.edizionidiar.it/
  https://www.latestadiferro.org/
  Świat Anglojęzyczny
  https://arktos.com/

 2. Zwrócę uwagę na ładną, estetyczną okładkę!
  Dotychczasowe publikacje Wydawnictwa Revolta miały bardzo wysoki poziom merytoryczny, niestety okładki były zupełnie monotonne
  Mam nadzieję że w następnych publikacjach Revolty okładki będą na wysokim poziomie graficznym – dorównującym treści

 3. Też pisałem niedawno pracę na studiach o przyczynach wojny w BiH, jakbym miał czas to mógłbym uploadować, tylko że nie wiem na jakiej stronie można bezpiecznie, bezpłatnie i bez rejestrowania się zrobić upload.

Dodaj komentarz