Zachodni Brzeg: Wszystkie żydowskie osiedla zostaną zburzone

Wszystkie żydowskie osiedla, zbudowane na Zachodnim brzegu Jordanu zostaną zlikwidowane, zapowiada Nabil Abu Rudejna, rzecznik prasowy prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa.

„Zarówno budowanie osiedli, jak i akcje osiedleńcze na okupowanych terenach palestyńskich są nielegalne” – mówi Abu Rudejna.

Rzecznik dodaje, że żydowskie osiedla na Zachodnim Brzegu zostaną usunięte w analogiczny sposób, jak to już się wydarzyło w Strefie Gazy i na Półwyspie Synajskim, wchodzącym w skład Egiptu.

Słowa Nabila Abu Rudejny są odpowiedzią na oświadczenie syjonistycznego premiera Benjamina Netanyahu, który w dniu 1 września zapowiedział aneksję Zachodniego brzegu. Słowa Netanyahu zostały skrytykowane przez polityków ugrupowań opozycyjnych. Lider Zjednoczonej Listy Arabskiej Ajman Odech nazwał Netanyahu zbrodniarzem, który okrada społeczeństwo i pcha państwo do zbrodni wojennych.

W ciągu 50 lat reżim w Tel-Awiwie zbudował na Zachodnim Brzegu około 120 osiedli, które są przeszkodą w pokojowym uregulowaniu konfliktu.

(na podst. vesti.ru/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Dodaj komentarz