Iran: Złowrogi twór musi zostać wymazany z mapy świata

„Dziś zniszczenie „Izraela” nie jest naszym marzeniem, lecz naszym celem” – oświadczył w poniedziałek naczelny dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej generał Hosejn Salami.

„Przez 40 lat rewolucji islamskiej udało nam się osiągnąć zdolność do zniszczenia reżimu syjonistycznego. W drugiej fazie rewolucji ten złowrogi reżim musi zostać wyeliminowany z mapy świata i nie jest to już ani mrzonka, ani sen, ale realny do osiągnięcia cel” – napisał generał Hosejn Salami na oficjalnym portalu Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Teheran od zawsze popierał organizacje zwalczające syjonistyczną agresję, takie jak libański Hezbollah czy palestyński Hamas oraz Islamski Dżihad.

W czerwcu 2018 r. najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei powtórzył stałą opinię Teheranu, że tzw. „Izrael” jest dla Bliskiego Wschodu „nowotworem złośliwym, który należy usunąć i zlikwidować”.

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej został utworzony w 1979 roku i jest to jedna z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych, obok Armii Islamskiej Republiki Iranu. Korpus odpowiedzialny jest za obronę rewolucji islamskiej, zwalcza zachodnią agenturę wewnątrz Iranu i wspiera proirańskie organizacje zbrojne poza granicami Iranu. Jego liczebność wynosi około 160 tysięcy żołnierzy.

(na podst. polskieradio24.pl/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Jeden komentarz

  1. Iran i Izrael to dwie stare cywilizacje , może w Izraelu znajdzie się mądry żyd a i w Iranie znowu Kserkses ( Achaszwerosz ) by się przydał ….

Dodaj komentarz