Palestyna: Wojska syjonistyczne zablokowały Zachodni Brzeg

Syjonistyczne siły zbrojne całkowicie zablokowały okupowany Zachodni Brzeg, aby umożliwić żydowskim osadnikom wykonywanie rytuałów w Jerozolimie.

Według doniesień mediów palestyńskich, „izraelska” armia ogłosiła, że wszystkie przejścia w okupowanym Zachodnim Brzegu i znajdującej się pod blokadą Strefy Gazy pozostaną zamknięte do czwartkowego poranku.

Wojsko oświadczyło również, że przejścia graniczne pomiędzy okupowanymi terytoriami palestyńskimi a ościennymi krajami pozostaną zamknięte do wieczoru środy w związku z obchodami żydowskiego święta Jom Kippur.

Siły izraelskie nałożyły ograniczenia w ruchu, a transport publiczny, usługi rządowe i nadawcy telewizyjni zaprzestali działalności na czas święta. Wszystkie loty z lotniska Ben Gurion w Tel Awiwie zostały również odwołane.

Jak podają media palestyńskie, we wtorek o świcie około 200 osadników żydowskich pod osłoną syjonistycznych wojsk okupacyjnych wtargnęło się na dziedziniec meczetu Al-Aksa w okupowanej Jerozolimie, by odprawić swoje ceremonie religijne.

W ciągu ostatnich miesięcy syjoniści często atakowali domy Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, aresztując dziesiątki osób, które następnie były przenoszone do więzień i przetrzymywane bez żadnych zarzutów.

(na podst. presstv.com/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Dodaj komentarz