Rosja: Sto lat bez parad zboczeńców w Moskwie

W czwartek sąd municypalny Moskwy podtrzymał swoim wyrokiem decyzję sądu okręgowego zakazującą parad homoseksualistów w mieście na okres 100 lat. Decyzja o zakazie została wydana po tym jak homoseksualni aktywiści złożyli w moskiewskim ratuszu wniosek o rejestrację swoich przemarszów do roku 2112 włącznie. Zboczeńcy chcieli wykorzystać lukę w prawie rosyjskim, które nakazuje zgłoszenie wniosku o rejestrację imprezy masowej nie później niż 30-45 dni przed wydarzeniem, nie określa jednak maksymalnego terminu w jakim rejestrować można taką imprezę.

Autor wniosku Mikołaj Aleksiejew z GayRussia został ponadto obciążony grzywną wysokości 5 000 rubli za pikietowanie przed budynkiem miejskiej legislatury w Sankt-Petersburgu przeciwko tamtejszym rozporządzeniom chroniącym moralność publiczną, które określał jako „homofobiczne”. Rozporządzenie zakazujące „szerzenia propagandy homoseksualnej” przyjęte zostało przez sankt-petersburskiego gubernatora Gieorgija Połtawczenko w marcu, przez co miasto nad Newą stało się już czwartym w Rosji gdzie nałożono zakaz na działalność kontrkultury „gejowskiej”. Rozporządzenie przewiduje karę wysokości 500 000 rubli za naruszenie jego zapisów. Kościół prawosławny i liczni politycy domagają się wprowadzenia podobnego zakazu na szczeblu federalnym.

Pomimo dekryminalizacji aktów homoseksualnych przez proamerykańską ekipę Jelcyna w 1993 r. aktywność „gejowska” w Rosji nie jest tolerowana i powszechnie kojarzy się ją z geokulturową ekspansją Zachodu. W 2007 roku ówczesny burmistrz Moskwy, Jerzy Łużkow nazwał ruch homoseksualny „satanicznym”. Dotychczas w Rosji nie odbyła się legalnie żadna parada homoseksualnych dewiantów.

(na podst RiaNovosti opr. R.L.)

6 komentarzy

 1. Bardzo ładnie. 🙂

 2. Bardzo ładnie. 🙂

 3. Lucas Christopherus

  100 lat! 100 lat! Niech żyją, żyją nam!

 4. Lucas Christopherus

  100 lat! 100 lat! Niech żyją, żyją nam!

 5. Zob.:

  Rosja zwycięży! http://polski.blog.ru/155547411.html
  Россия победит!

 6. Zob.:

  Rosja zwycięży! http://polski.blog.ru/155547411.html
  Россия победит!

Dodaj komentarz