Ukraina: Najemnicy Blackwater w Doniecku?

“Prywatni kontraktorzy militarni” z największej amerykańskiej firmy najemniczej na świecie: Blackwater/Xe Services/Academi [częste zmiany nazwy zsynchronizowane są z ujawnianiem w mediach kolejnych zbrodniczych działań firmy – Red.] prawdopodobnie pojawili się w Doniecku.

Świadczy o tym nagrany amatorsko materiał filmowy, ukazujący drużynę piechoty w charakterystycznych mundurach i z wyposażeniem taktycznym, przemieszczającą się w skoordynowany sposób pomiędzy protestującymi na ulicach Doniecka. Obecni wokół protestujący poganiają ich okrzykami “Blackwater, Blackwater!”.

W środę jeden z rosyjskich dyplomatów przebywających w Kijowie poinformował agencję Interfax, że na tamtejsze lotnisko przybyło ok. 300 najemników z których większość jest amerykańskiego pochodzenia.

Blackwater/Xe Services/Academi od początku swego istnienia postrzegana jest jako wykonująca “brudną robotę” wszędzie tam, gdzie pokój i demokrację niosą jankesi. Wśród licznych oskarżeń pod adresem firmy są m.in. te o bycie pod bezpośrednią kontrolą CIA, przemyt broni, zachęcanie swych pracowników do popełniania gwałtów i zbrodni wojennych, takich jak masakra na Placu Nisur w Bagdadzie podczas której otworzyli ogień do cywili, w wyniku czego śmierć poniosło 17 osób.

Od wielu dni w Doniecku trwają prorosyjskie protesty, podsycone przez aresztowanie przez władze w Kijowie “ludowego gubernatora miasta” Pawła Gubariowa.

Na podst. DailMail, PressTV

article-0-1C22EFC000000578-530_634x480

3 komentarze

  1. Nasi Rosyjscy przyjaciele szybko zrobia porzadek z tymi bandytami !

Dodaj komentarz