Polska: Akcja wsparcia dla serbskiego generała

Serbia-Flag-Wallpaper

W 15. rocznicę rozpoczęcia nalotów bombowych NATO na Jugosławię falangiści przeprowadzili akcję wsparcia dla przeniesionego kilka dni temu do polskiego więzienia, skazanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze za domniemane “zbrodnie wojenne” serbskiego generała Radislava Krsticia. Z prywatnych środków członków Organizacji Falanga w wysokości kilkuset złotych opłacono zakup kilkudziesięciu artykułów spożywczych (m.in. papierosów, herbaty, kawy, słodyczy, owoców), higienicznych (m.in. przyborów do golenia) i papierniczych (m.in. brulionów, długopisów, kopert i znaczków pocztowych), które zostaną dostarczone do celi w której przetrzymywany jest generał Krstić.

Ten symboliczny gest wsparcia ze strony narodowych rewolucjonistów jest jednocześnie powitaniem Serba na polskiej, słowiańskiej ziemi, pod wieloma względami podobnej do jego ojczyzny za którą dzielnie walczył. Wierzymy, że po licznych upokorzeniach, jakich doznał serbski bohater od czasu bezprawnego uprowadzenia przez brytyjskich i amerykańskich komandosów: sprawowanego nad nim niesprawiedliwego i politycznego procesu, urągającego jego godności i zagrażającego jego zdrowiu pobytu w koszmarnych warunkach więzienia w Scheveningen, wreszcie zamachów na jego życie w brytyjskich więzieniach, nareszcie znalazł się on nie tylko bliżej swojego kraju i kultury, ale także o krok od wolności.

Wszystkie osoby i organizacje zainteresowane włączeniem się w akcję poparcia dla generała Krsticia prosimy o kontakt pod adresem mailowym: xportal.pl@gmail.com

DSC_0528

8 komentarzy

 1. Dziękuję za odpowiedz 🙂

 2. super.napiszcie list ze slowami wsparcia ,moze tez bedzie szansa na przeprowadzenie jakigos wywiadu….?

 3. Czy jest może jakiś ciekawy artykuł lub książka, która przedstawia w innym świetle tego człowieka niż demon-liberalne media ? Jeśli coś znacie to bardzo bym poprosił o link 🙂 z góry dziękuję.

  • Redakcja Xportal

   Na pewno są to wszystkie książki i artykuły, które rzetelnie przedstawiają wydarzenia w Srebrenicy i to, że prawdopodobnie do żadnego “ludobójstwa” tam nie doszło. Nasi Czytelnicy w komentarzach zwłaszcza polecają “Rozbicie Jugosławii” Marka Waldenberga.

   „Teraz problem Srebrenicy stał się przedmiotem spekulacji politycznych, w których angażuje się także samych Serbów, chociaż jest coraz więcej danych o tym, że Srebrenica jest zaplanowaną i dobrze wykonaną operacją muzułmańskich służb specjalnych. Kłamstwa na temat Srebrenicy rozpowszechniają się po świecie w zawrotnym wręcz tempie, walka z nimi jest coraz bardziej trudna. Srebrenica stała się symbolem ludobójstwa ludności muzułmańskiej, popełnionego jakoby przez serbskich wojskowych w lipcu 1995 roku. Manipulowanie liczbą ofiar zaczęło się jeszcze wówczas n, natomiast w 2009 roku parlament europejski uznał dzień 11 lipca „dniem pamięci ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie siły bośniackich Serbów w 1995 roku wymordowały 8 tysięcy cywili”. Żadne fakty nie potwierdzają tej liczby ofiar”.

   Zaczęły pojawiać się dokumenty i materiały, ujawniające inną wersję wydarzeń w Srebrenicy i wprowadzające poprawki do liczby domniemanych ofiar. Zaczęli mówić uczestnicy wydarzeń, publikowane są dokumenty służb specjalnych niektórych krajów, prowadzone są poważne badania analityczne, w tym także robią to zachodni dziennikarze i uczeni.

   W raporcie sekretarza generalnego ONZ w sprawie Srebrnicy w 1999 roku podkreślono, że niektórzy Bośniacy ze Srebrenicy sugerowali, jakoby „prezydent Izetbegowić powiedział im, że, jak on dowiedział się, ingerencja w Bośni-Hercegowinie jest możliwa, lecz jedynie w tym przypadku, jeśli Serbowie wedrą się na teren Srebrenicy i wymordują co najmniej 5 tysięcy jej mieszkańców. Potwierdza to eks szef policji Srebrenicy Hakije Mecholić. W wywiadzie dla czasopisma „Dani” zacytował on wypowiedź Izetbegowicia, skierowaną do delegacji Srebrenicy: „Musicie wiedzieć, że Clinton zaproponował mi w kwietniu 1993 roku: trzeba, aby siły czetników weszły do Srebrenicy i stały się sprawcami masakry pięciu tysięcy muzułmanów, wówczas dojdzie do interwencji zbrojnej”.

   Czy jednak były jakiekolwiek ofiary?

   Z 2442 osób, których zwłoki znaleziono we wspólnych grobach w latach 2002-2006, jakoby rozstrzelanych w lipcu 1995 roku, 914 wzięło udział w wyborach we wrześniu 1996 roku. Analiza wniosków sądowej ekspertyzy lekarskiej, sformułowanych przez ekspertów trybunału w Hadze, na podstawie badań zwłok ze wspólnych grobów, wykazała, że w 92,4 % wypadków przyczyna zgonu oficjalnie nie został ustalona. Staranna analiza demograficzna ludności Srebrenicy sprzed lipca 1995 roku i po nim wykazuje skrajnie ciekawe wyniki.

   Udział mężczyzn, zdolnych do udziału w działaniach zbrojnych, zarejestrowanych jako żywi po upływie miesiąca po wydarzeniach lipcowych, w sumarycznej liczbie zarejestrowanych uchodźców i wojskowych 28 dywizji armii Bośni-Hercegowiny jest nieco większa, niż w lipcu 1995 roku. Wówczas, w lipcu 1995 roku w składzie sił pokojowych ONZ na terytorium Bośni-Hercegowiny wśród licznych dziennikarzy nie było ani jednego świadka, który widziałby na własne oczy „ludobójstwo” w Srebrenicy.

   Pod presją ze strony UE Serbowie pośpiesznie przyznali się do swej winy i w marcu 2010 roku serbski parlament złożył przeprosiny za popełnione zbrodnie. Ale nie należało tego robić, dopóki wszystkie okoliczności wydarzeń w Srebrenicy nie zostaną ustalone i nie dotrą do wiadomości publicznej. Inaczej będzie to ciężkim oskarżeniem przeciwko całemu narodowi serbskiemu, stanie się potwierdzeniem sugestii NATO co do odpowiedzialności Serbów za wszystko, co miało miejsce na Bałkanach w latach 1990-tych i usprawiedliwieniem bombardowań w 1999 roku.
   Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2012_07_10/81002701/

 4. Bardzo dobra wiadomość, szacunek dla tych którzy to zrobili i serbskiego bohatera! Jestem z was dumny, Polska & Србија!

 5. Brawo. Nie bójmy się mieć własne zdanie i bronić go.

 6. Jeśli odwiedzicie generała w więzieniu, miło by było gdyby pojawiła się relacja bądź wywiad z bohaterem:)

Dodaj komentarz