Czeczenia: “Zrobimy porządek na Ukrainie”

Prezydent Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow zabrał głos w sprawie doniesień o rzekomym udziale Czeczenów po stronie donbaskich powstańców. Potwierdził obecność w Donieckiej Republice Ludowej 14 ochotników, z których część odniosła rany w ostatnich walkach.

-To byli ochotnicy. Pojechali tam z własnej inicjatywy. Gdybyśmy nie powstrzymywali chętnych przed wyjazdem do Doniecka i Ługańska, byłoby ich nie czternastu, a 4 tysiące. – podkreślił Kadyrow.

W wywiadzie dla telewizji REN TV prezydent Czeczenii stwierdził również, że zastanawia się nad wysłaniem większej ilości ochotników na pomoc powstańcom w Noworosji:

Jeśli będzie trzeba, podpiszę dekret i wyślę na Ukrainę 74 tysiące Czeczenów, którzy zaprowadzą tam porządek.

Pojawiające sie od wielu dni w zachodnich mediach pogłoski o rzekomym masowym zaciągu Czeczenów do batalionu “Wschód” Donieckiej Republiki Ludowej zostały sfalsyfikowane przez naszych redaktorów w trakcie ich pobytu w Doniecku.

Na podst. Interia, inf. własne

kadyrow.20101122-16

5 komentarzy

  1. Miło się czyta taką deklarację.Idę spać spokojniejszy wiedzą,że ma kto bronić ludzi na wschodzie Ukrainy przeciwko amerykańskiej nawałnicy.Spasiba mister Kadyrow.

  2. Nie należy mylić anarchoszowinistycznych “prawosektorowców” z faszyzmem.

  3. wreszcie odpowiedz na faszystowskie czarne sotnie!

    • narodowy agrarysta

      Faszystowskie czarne sotnie – przynajmniej w Polsce – popierają Donbas. Kadyrowa zresztą też.

  4. Niech się nie zastanawia, tylko wysle!

Dodaj komentarz