Noworosja: Walki trwają

Biuro prasowe proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej potwierdziło informacje na temat strąconego przez siły samoobrony Mi-8 w Słowiańsku.

„Około godziny 17 siły samoobrony z przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego został strącony śmigłowiec Mi-8 w Słowiańsku, w rejonie góry Karaczun. Według wstępnych danych, zginęło 8 osób” – oświadczył przedstawiciel biura prasowego DRL.

Wcześniej o zestrzeleniu pod Słowiańskiem Mi-8 ukraińskich sił zbrojnych poinformował szef oficjalnej ukraińskiej grupy informowania o operacji militarnej w Donbasie Władysław Selezniow.

24 czerwca władze DRL poinformowały o tym, że deklarowane przez stronę ukraińską zawieszenie broni jest fikcją.

Ukraińskie wojska nadal uczestniczą w działaniach zbrojnych w strefie objętej operacją militarną na południowym wschodzie Ukrainy – oświadczył premier proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Borodaj.

Zgodnie ze słowami Borodaja, dzisiaj w DRL „był zwykły dzień wojny, został ostrzelany Słowiańsk, Snieżnoje”. „Oficjalnie oświadczam, że żadnego zawieszenia broni nie było i sądząc po wszystkim, nie będzie. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko kontynuować wojnę” – podkreślił premier.

Borodaj powiedział, że obecnie na przedmieściach Doniecka toczą się walki z użyciem sprzętu opancerzonego i artylerii. Borodaj sprecyzował, że w wyniku tych strać zbrojnych są polegli i ranni.

Za: polish.ruvr.ru

1403626382_donetsk62070

 

Dodaj komentarz