Ukraina: Ochotnik ujawnia fakty

Ukraiński portal internetowy nikvesti.com przeprowadził wywiad z żołnierzem oddziału ochotniczego uczestniczącym w operacji pacyfikacyjnej w Noworosji. Wyłania się z niego obraz fatalnie zorganizowanych i nieudolnych sił zbrojnych Kijowa.

Wyżsi oficerowie i generałowie nie przejmują się wojną. Mają luksusowy sztab koło miejscowości Amrosiewka (białe obrusy, dobra kuchnia, nawet sauna). Kontakt z żołnierzami na linii frontu jest bardzo słaby. Niechętnie udają się w strefy walk i zawsze starają się opuścić je przed zmierzchem. Ostatnio jednak sztab został porażony ogniem artylerii rakietowej separatystów, co jak wyraża nadzieję mówiący, może sprawić, że zrozumieją, iż dla odłamków nie ma różnic pomiędzy brzuchem generała, a ciałem szeregowca.

Młodsi oficerowie i podoficerowie boją się meldować o ruchach swych pododdziałów do odpowiednich przełożonych. Powodem jest wysoka infiltracja dowództwa przez separatystów, powodująca, iż owe informacja natychmiast przekazywane są przeciwnikowi, który zastawia skuteczne zasadzki. Gwardia Narodowa jest traktowana jeszcze gorzej, bowiem część oficerów uważa wojnę za sprawkę nacjonalistów, więc aby ich ukarać udostępniają wszystkie informacje o oddziałach NacGwardii separatystom.

Ilość kłamstw, bzdur, hurapatriotyzmu jest niezmierzona. Poczynając od szczebla pułkownika do ministra obrony, włączając Parubija, Poroszenkę i Awakowa, żyją we własnym świecie, gdzie separatyście są zabijani tysiącami, a armia ukraińska jest świetnie wyposażona we wszystko. Plany mobilizacji to bzdura. Nie można oczekiwać odpowiedniego wyszkolenia od wczorajszych studentów robotników, sprzedawców, artystów i bezrobotnych, którzy będą rzuceni jako mięso armatnie.

Rozmówca ma nadzieję, że w końcu wszyscy kłamcy, idioci i zdrajcy zostaną usunięci z sił zbrojnych.

(na podst. nikvesti oprac .WD)

56469_2

4 komentarze

 1. moherowy beret

  APA,dobiłeś mnie tym tekstem.Naród ukraiński nie zrozumiał i nie zrozumie kto ich otumanił i “zmajdanił”(świetne określenie).Majdanili ich goście z USA i UE,którzy gościli na Majdanie.Niejaka Nuland częstowała rewolucjonistów ciasteczkami i sztuczną dobrocią.Zresztą aktywiści z różnych fundacji na Ukrainie(sponsorowani przez sponsorów z USA)już kilka lat pracowali nad urabianiem prostego luda.Zresztą różne sekty rozpleniły się na Ukrainie.Turczynow został pastorem jednej z sekt.Jest film na YT(ludzie dziwnie zachowują się).Znalazłam też info,że siostra Jaceniuka mieszka w USA i jest bardzo aktywnym członkiem Kościoła Scjentologicznego,więc można przypuszczać,że pomogła bratu,a nawet może być członkiem scjentologów.Wpływy tej sekty są ogromne w USA,więc mogli pomóc otumaniać społeczeństwo ukraińskie.Zresztą media wiadomo do kogo należą.Ludzie (jak wszędzie)piją “miód” z ekranów telewizorów i trują się bezpowrotnie.Może i są ludzie z trzeźwym mózgiem,ale kto odważy się stanąć oko w oko z banderowcem?

 2. Z ochotnikami bywa roznie w zaleznosci jaki to jest TYP CZLOWIEKA czy bydlecia .
  Wazna jest tez kasa wojenna,wyposazenie,zarlo,napitek i inne uciechy.
  Najemnikow nabiera się przewaznie z innych narodowości odpowiednio “podrasowanych” i przeszkolonych na jedna modle czyli” pierwszy strzelisz to żyjesz” !
  Zolnierze z mobilizacji narodowej to “inna inszość” tu trzeba się liczyc z autentycznym PATRIOTYZMEM ,jak i z perfidnoscia ZDRADY NARODOWEJ.
  Wreszcie ochotnicy autentyczni OBRONY OJCZYZNY tych trzeba bezwzględnie dobrze POZNAC i otoczyć ZOLNIERSKA NARODOWA PRZYJAZNIA oraz OBOWIAZKAMI ZOLNIERSKIMI.

  Sa jeszcze najemne bandy kryminalistów wypuszczanych z wiezien do celów perfidnych morderstw ,co gorsze tych ciagle przybywa w całym swiecie.

  Podsumowanie:

  GDY KAZDY NAROD ZROZUMIE KTO i CO MU ZAGRAZA WINIEN SAM BEZ ZWLOKI STANAC DO OBRONY WLASNEJ OJCZYZNY i JEJ SUWERENNOSCI .
  Na Ukrainie waza się losy ,jeżeli narod ukraiński zrozumie kto ich otumanil,sklocil,poroznil i “zmajdanil”, wtedy maja szanse uratować swa ziemie dla siebie ale gdy obecnie już tak daleko sprawy zaszly i obiecanki unijne przewrocily im w glowie ,to jeszcze dużo krwi się poleje na tamtym terenie,oby nie krwi niewinnej .

 3. moherowy beret

  Komu jest potrzebna wojna?

Dodaj komentarz