Ukraina: “Przyznajcie, ilu zabito”

Grupa ukraińskich parlamentarzystów zaapelowała do prezydenta Poroszenki o odtajnienie rzeczywistych liczb zabitych i rannych  żołnierzy oraz cywili w trakcie trwania operacji pacyfikacyjnej na wschodzie kraju.

Grupa parlamentarna “Dla pokoju i stabilności”, powołując się na dane zebrane przez wolontariuszy, oświadczyła w piątek, że oficjalnie publikowane dane o stratach ukraińskiego wojska są mocno zaniżone. Określiliśmy, że tylko w ciągu dwóch tygodni lipca blisko 2500 ukraińskich żołnierzy zginęło w rejonie “operacji antyterrorystycznej”. W tym samym okresie liczba rannych wyniosła powyżej 5 tysięcy.  Tysiące cywili padło ofiarami działań wojskowych. Większość z nich zginęła od odłamków. Stąd wywodzimy szacunkową liczbę zabitych od początku ATO:  ponad 10 tysięcy osób.

Wiceprzewodniczący grupy, Siergiej Gorochow, wystosował w jej imieniu apel o odtajnienie codziennych raportów na temat strat ukraińskich w walkach z siłami noworosyjskimi, jakie otrzymuje prezydent.  Świadkowie mówią, że ciała Ukraińców są codziennie ładowane na ciężarówki i wywożone w nieznanych kierunkach. Żądamy, by powiedzieć wreszcie prawdę – gorzką, trudną, ale prawdę.

(Na podst. RT)

Ukraine

7 komentarzy

 1. moherowy beret

  Ana majdanie w Kijowie znowu gorąco.Swoją drogą taki bajzel w centrum miasta jest niedopuszczalny.Zniszczyli centrum pięknego miasta.Motłoch dalej rozrabia i ciąg dalszy bezhołowia.Reportaż z majdanu.

 2. jerzyjj – podaj proszę źródła, zobaczyłbym i pokazał innym

 3. według podsumowania ministra MWD Awakowa, tylko w okresie bojów od 9 do 15 lipca zostało zabitych 1600 a rannych 4723 członków wojskowych i zmilitaryzowanych oddziałów ukraińskich. A według dostarczonej notatki szefa SBU Naliwajczenki, od 14 do 19 lipca przepadło bez wieści i zdezerterowało z oddziałów siłowych Ukrainy 3473 ludzi.

 4. takich samych gangsterów mamy u siebie i też ich nie zdołaliśmy pogonić. Więc zacznijmy od siebie z dobrymi radami

 5. moherowy beret

  Anari 1 Ukraińcy są tak zmanipulowani,że wierzą tylko swoim ciemiężycielom i złodziejom co ich okradli i podszczuli na swoich,ale inaczej myślących.Zresztą hodowanie nacjonalistów trwało 20 lat i organizacje pozarządowe to wspierały.Sprawa raczej przegrana.

 6. Ukraińcy powinni pogonić tych gangsterów na usługach CIA i zacząć od nowa Dogadać się ze wschodnią
  Ukrainą i zrobić to co robi Łukaszenko Być samo wystarczalni uniezależnić się Jesteście wystarczająco dużym Krajem Tylko
  gospodarza nie ma

  • Polacy powinni pogonić tych gangsterów na usługach CIA i zacząć od nowa dogadywać się z Rosją i zrobić to co robi Łukaszenko: Być samo wystarczalnym, uniezależnić się. Jesteśmy wystarczająco dużym krajem, tylko
   gospodarza nie ma.

Dodaj komentarz